Kara Kuvvetleri Komutanlığı darbe davasında 92 müebbet

15 Temmuz’da Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda (KKK) darbe girişimine katıldığı iddiasıyla yargılanan 92 sanıktan 12’sine ağırlaştırılmış müebbet, 80 sanığa da müebbet hapis cezası verildi.

Açıklanan karara göre, KKK Cari Harekat ve Komuta Kontrol Daire Başkanı eski tuğgeneral Adem Boduroğlu, KKK Personel Başkanlığı Plan Şube Müdürü eski albay Mutlu Serkan Vurdem, eski albaylar: Hasan Yılmaz, Eşref Mert, Mehmet Ortaç, Hamza Akkay, Halil Ekiztaş, İbrahim Başpınar, Ahmet Fazıl Işık, Oğuzhan Çelikoğlu, Bayram Üstündağ, Zülküf Orak, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

KKK Plan ve Harekat Daire Başkanı eski tuğgeneral İbrahim Lütfi Nuhoğlu, KKK Tayin Daire Başkanı eski tuğgeneral Mücahit Tamer, KKK Harbe Hazırlık ve Eğitim Daire Başkanı eski tuğgeneral Ali Rıza Çağlar ise müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

2 YORUMLAR

  1. Yargı siyasetin köpeğidir. Diyenlerin mahkemesinden adil bir karar çıkmasını beklemek safdilliktir. Ancak, Adalet tecelli ettiğinde, talimatla hukuksuz karar veren savcı ve hakimlerin vay haline. Kullanıldığınızı ve satıldığınızı anladığınızda iş işten geçmiş olacaktır. Mâzlumların tazminat davalarına mahkum olacaksınız.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin