Kanser hastası Ahmet Zeki Özkan’ın kızı Bakan Bozdağ’a seslendi: ‘Babamın infazını erteleyin’

Doktorların en fazla bir yıl yaşayacağını söylemesine rağmen cezaevinde tutulan 4. evre kanser hastası 65 yaşındaki yüksek makine mühendisi Ahmet Zeki Özkan’ın kızı Merve Özkan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a infaz erteleme için çağrıda bulundu.

9 Şubat’ta yeniden tutuklanarak Antalya L Tipi Cezaevine gönderilen 4. evre kanser hastası 65 yaşındaki yüksek makine mühendisi Ahmet Zeki Özkan’ın kızı Merve Özkan, cezaevi şartlarında babasının 5 kilo kaybettiğini ve vücudunda yeni yaralar çıktığını belirterek Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a seslendi.

Merve Özkan Twitter hesabından yaptığı çağrıda, ‘‘Bugün kapalı görüş vardı, babam tam 5 kilo vermiş, bilirsiniz kanser hastaların kilo vermemesi lazım, vücudunda çıkan yaralar sivilcelere bir yenisi daha eklenmiş göbeğinde de çıkmaya başlamış, babamın infazını süresiz erteleyin @bybekirbozdag ’’ ifadelerini kullandı.

KURBAN VERMEK SUÇ SAYILDI

Çocuklarını okuttuğu okulun müdürüne iki kez kurban parası verdiği için yargılandığı davadan 6 yıl 3 ay ceza verilen 65 yaşındaki Ahmet Zeki Özkan, Yargıtay’ın bu kararı onamasının ardından 9 Şubat’ta yeninden tutuklanarak Antalya L Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Antalya Adli Tıp Kurumu’nun ‘cezaevinde kalamaz’ raporu vermesine rağmen İstanbul Adli Tıp Kurumu’nun ‘doktoru ve reviri olan bir cezaevinde kalabilir’ dediği için yeniden cezaevine gönderilen 4. evre akciğer kanseri Ahmet Zeki Özkan’ın infaz erteleme için yaptığı başvuru reddedilmişti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin