Kanada, Türkiye’ye silah ihracatını askıya aldı!

Türkiye’nin Azerbaycan’a temin ettiği silahlarda kendi askeri teçhizatını kullandığını iddia eden Kanada, Türkiye için askeri ihracat lisansını askıya aldığını açıkladı.

ANKA ve Bayraktar TB-2 gibi Türk insansız hava araçlarında önemli bir rol üstlenen Kanada menşeili kameraların Türkiye’ye satışına yasak geldi.

Dışişleri Bakanı François-Philippe Champagne Kanada’da üretilen teknolojilerin ‘Dağlık Karabağ’da kullanıldığı iddiasıyla’ Türkiye’ye ihracat izinlerini askıya alındığını açıkladı. Dışişleri Bakanı François-Philippe Champagne, “Kanada teknolojisinin kullandığı iddialarını araştırmak için Türkiye’ye bu alanda yapılan ihracat için lisanların askıya alınmasını istedim.” ifadelerini kullandı.

Champagne, son birkaç günde Kanada teknolojilerinin Dağlık Karabağ’da kullanıldığı yönünde iddiaların ortaya atıldığını belirterek, bunu öğrenir öğrenmez iddiaların araştırılması talimatını verdiğini söyledi.

Kanada Dışişleri Bakanı, ülkenin sıkı ihracat kontrolüne uygun olarak ve devam eden araştırma nedeniyle Türkiye’ye ilgili ihracat izinlerini askıya aldığını kaydetti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Bu yaptiginiza angaje gazetecilik denir, gerci o bile degil, angaje kes yapistir gazeteciligi daha dogru olur. Kanadanin ürettigi bu mallar zaten savas amacli degil mi kardesim, sorun hedef Ermeni olunca mi basliyor, baskalarini vururken sorun yok yani, üretime devam. Cokca methettiginiz Kanada bu, ama anlamazsiniz siz bunu, kilitlenmissiniz Erdogan düsmanligina, kurtulun su serefsizden, bi kendinize gelin.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin