Kamu kurumlarını 2021’de de Cengiz ve Limak aydınlatacak!

AKP iktidarının kamu ihaleleriyle yüz milyarlarca lira aktardığı inşaat şirketleri Cengiz ve Limak, Holding, kamu kurumları, üniversiteler ve bakanlıkların milyonlarca liralık “2021 yılı elektrik enerjisi” ihalelerini de aldı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonları olarak bilinen 17- 25 Aralık sürecinde, Türk milletine ettiği küfürle hafızalara kazınan Mehmet Cengiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ardından Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın da milyonlarca liralık elektrik enerjisi ihalesini aldı.

BirGün gazetesinin haberine göre, kamu kurumları, üniversiteler ve bakanlıklar “2021 yılı için elektrik enerjisi alımı” ihalesi düzenledi. Milyonlarca liralık elektrik enerjisi ihalelerini AKP’ye yakınlığıyla bilinen ve kamu kurumlarının milyarlarca liralık ihalelerini alan Cengiz Holding ile Limak Holding’in aldığı açıklandı.

HAZİNE’Yİ DE CENGİZ AYDINLATACAK

Mehmet Cengiz’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Cengiz Holding’e bağlı Cengiz Elektrik Şirketi’nin elektrik enerjisi ihalesini aldığı bazı kamu kurumları ile ihale bedelleri şu şekilde:

* Hazine ve Maliye Bakanlığı: 9 milyon 889 bin TL

* Emniyet Genel Müdürlüğü: 45 milyon TL

* Türkiye Büyük Millet Meclisi : 12 milyon 932 bin TL

* Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı: 3 milyon 424 bin TL

* Çankırı Karatekin Üniversitesi: 3 milyon 405 bin TL

* Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi: 6 milyon 247 bin TL

CUMHURBAŞKANLIĞI’NI LİMAK AYDINLATACAK

AKP’ye yakınlığıyla bilinen ve ihalelerin ‘vazgeçilmezi’ Limak Holding’e bağlı Limak Enerji Uludağ Elektrik Şirketi de kamu kurumlarının milyonlarca liralık elektrik enerjisi ihalesini aldı. Şirketin aldığı baz ihaleler ve bedelleri şu şekilde

* Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı: 1 milyon 547 bin TL

* Hacettepe Üniversitesi: 23 milyon 74 bin TL

* Orman Genel Müdürlüğü: 1 milyon 413 bin TL

* Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi: 2 milyon 872 bin TL

* Sahil Güvenlik Komutanlığı: 13 milyon 356 bin TL

* Bursa Yenişehir Havaalanı Müdürlüğü: 1 milyon 544 bin TL

* Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi: 1 milyon 663 bin TL

64 İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN İHALESİ DE LİMAK’A

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel’in yazılı soru önergesine yanıt veren Gençlik ve Spor Bakanlığı da 64 gençlik ve spor il müdürlüğünün elektrik enerjisi ihalesini Limak Holding’e bağlı Limak Enerji Uludağ Elektrik Şirketi’nin aldığını açıkladı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Az kaldı. Yargı onları, öyle bir aydınlatacak ki; bir daha günyüzü göremeyecekler. Mala mülke de ihtiyaçları olmayacak. Hepsi hazineye devredilecektir. Evvel Allah

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin