Kaftancıoğlu, Atatürk Havalimanı’nda: Bu alana iş makinalarını sokanlardan hesap soracağız

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP’lilerle birlikte yıkımına başlanan Atatürk Havalimanı’nda açıklama yaptı. Kaftancıoğlu. “İstanbul Havalimanı’nı Katar ve Suudi Arabistan’a peşkeş çekmek için, Atatürk Havalimanı’nı ‘millet Bahçesi yapacağız’ adı altında kapatıyorlar. Çünkü Katar ve Suuri Arabistan, bunu şart koşuyor. Yasa dışı ve hukuksuzca buraya iş makinasını sokanlardan hesap soracağız.” dedi.

Atatürk Havalimanı’nda piste iş makinelerinin girmesinin ardından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu bugün saat 11.00’de Atatürk Havalimanı’na gideceklerini duyurmuştu. Kaftancıoğlu’nun çağrısıyla birlikte Atatürk Havalimanı’na yüzlerce kişi geldi. Havalimanının sabah erken saatlerde polis ekipleri tarafından abluka altına alındı. CHP’li milletvekillerinin de olduğu grubun, kepçelerin olduğu alana girmesine izin verilmedi.

Canan Kaftancıoğlu, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

  • Atatürk Havalimanı önünde açıklama yaparak, havalimanını katlederek çetelerin nasıl ihanet içinde olduğunu gösterecek ve makinelerin bulunduğu yerde açıklama yapacaktım. Ama ülkemizde mağdurları korumak yerine suçluluları koruyan anlayış olduğu için makinelerin pisti nasıl yerle bir ettiğinin görülmesini istemediler. Suçluluğun telaşı içindeler.
  • Atatürk Havalimanı, 1912 yılında asgari amaçlarla ilk defa uçakların inmesiyle hizmete girmiştir. 1953’te de inşaatının tamamlanmasıyla birlikte uluslararası uçuşa açılmıştır. İhtiyaç oldu ek pistler yapıldı, bu devam etti. Sonra kargo terminali açıldı. 1998 yılında, artan yolcu talebi ile birlikte, hatta ödüllü bir yarışma ile bir terminal binası yapımına başlandı, sonrasında olanları biliyoruz.

ONLARCA YER VARKEN, PANDEMİ HASTANESİ PİSTE YAPILDI

  • 2000’de yeni binanın açılmasından sonra 2002’de metro yapıldı, 2019 yılında da tarifeli yolcu trafiğine kapatıldı. Pandemide sahra hastanesi açıldı. Onlarca yer varken bir pistin yarısı katledildi.
  • Atatürk Havalimanı planlamasının alanının tamamı birinci derece deprem bölgesi. İstanbul’un deprem riskinin ne kadar yüksek olduğunu göz önünde bulundurursak, deprem anında ne büyük ihtiyaç olduğunun takdirini size bırakıyorum.
  • Havalimanlarının ülkelerin stratejik değerleri olduğunu biliyoruz. Havalimanlarının mutlaka korunması gerektiğini de biliyoruz. Bir havalimanı elden çıkarılırsa geri dönüşü oldukça zor. Pistleri kırılmadan muhafaza edilen yüzlerce havalimanı var dünyada. En yakın örneği Yunanistan’da… İki havalimanı da muhafaza ediliyor.

KATARLI, ARABİSTANLI İŞBİRLİKÇİLERİNE SATMAK İSTİYORLAR

  • Suçluluğun telaşı içindeler dedim ya, saraydakiler ve bir avuç şürekası… Gideceklerini gördüler, gitmeden önce 5’li çete eliyle vatandaşın cebinden çaldıkları çalacakları bir kör kuruşu aktarmak için yapıyorlar.
  • Genel Başkanımız iktidara geldiğimizde biz haksız hukuksuz yapılmış bütün işletmeleri inceleyeceğiz, denetleyeceğiz, hak ettiklerinden bir kuruş fazlaya yapıldıysa alacağız demişti. Bunun korkusunu yaşadıkları için bir an önce İstanbul Havalimanını Katarlı ve Suudi Arabistanlı iş birlikçilerine satmak istiyorlar.

KATARLILAR ŞART KOŞTU, YIKIM BAŞLADI

  • Ancak Katarlı ve Suudi Arabistanlı iş birlikçiler ticaretlerini düşünmezler mi? Elbette biz bu ülkeyi alırız diyorlar. Ama bizim orayı alabilmemiz için o bölgede başka havalimanı olmamalı, Atatürk Havalimanını kapatmalısınız diyorlar. Millet Bahçesi yapacağız adı altında Katar’a ve Suudi Arabistan’a peşkeş çekmek için havalimanını kapatıyorlar. Millet Bahçesi yapacağız diyerek 84 milyonu kandırmayı deniyorlar.
  • CHP olarak 84 milyonla ve 16 milyon İstanbullu ile birlikte TC’nin kurucusu Atatürk’ün ismini taşıyan Atatürk Havalimanını ne yaparlarsa yapsınlar… Atatürk Havalimanı’na zarar verenlerden hesap soracağız. Yasadışı ve hukuksuz bir şekilde buraya iş makinesinden hesap soracağız.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin