Kadirova’nın abisinden AKP’li Ünal’a: Kurşunlar sıkıp öldüreceğiniz kadar size ne yaptı?

AKP’li vekil Şirin Ünal’ın evinde şüpheli bir şekilde ölen Nadira Kadirova’nın abisi Muhammed Ali Kadirov, yaşananlara isyan etti. Kadirov, AKP’li Ünal’a, “Kurşunlar sıkıp öldüreceğiniz kadar size ne yaptı? Keşke o kurşunları bana sıksanız olmaz mıydı?” diye sordu.

Jurnal Türkiye’nin aktardıklarına göre, “AKP’li Şirin Ünal… Biz size baba derdik, zaten babamız öldü. Babamın yaşında bir adamsın. Senin öldürdüğün kızcağız senin torunun gibiydi. Size emanet ediyoruz, dedik. Kurşunlar sıkıp öldüreceğiniz kadar size ne yaptı? Keşke o kurşunları bana sıksanız olmaz mıydı? Şirin Ünal… Kaç tane kurşunun olsaydı, bana sıksaydın. Beni öldürseydin. Nadira’mı neden öldürdün? 1.5 yıldır hizmetinizi yaptı. Bu mudur teşekkürünüz?”

23 yaşındaki Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova, yaklaşık bir yıldır bakıcı olarak çalıştığı Şirin Ünal’ın Ankara’daki evinde 23 Eylül 2019 akşamı yaşamını yitirdi. Ankara Emniyet Müdürlüğü, olayın “silahla gerçekleştirilmiş bir intihar” olduğunu açıkladı.

Kadirova’nın yakın arkadaşı Leyla (günlük yaşamda kullandığı ismi) Niyazova’nın olaydan önceki gün genç kadının kendisine, milletvekili Ünal’ın tacizine uğradığını ve kendini öldürmeyi düşündüğünü söylemesi cinsel istismar iddialarını gündeme getirmişti.

Niyazova savcılık ifadesinde olaydan önceki gün Kadirova’yla telefonda konuştuğunu, bu konuşmada Nadira’nın ağladığını, milletvekili Ünal’ın odasına gelerek kendisini taciz ettiğini ve kendini öldüreceğini söylediğini belirtti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin