Kadın polisten gazeteci Seda Taşkın’a taciz

Sosyal medyayı kontrol altına almak isteyen AKP iktidarının Meclis’e getirdiği ‘dezenformasyon yasası’nı protesto için bir araya gelen gazetecilerden Seda Taşkın kadın polis tarafından taciz edildi.

Gazeteci Seda Taşkın kamuoyunda ‘istibdat yasası’ olarak bilinen ‘dezenformasyon yasası’nı protesto amaçlı toplandıkları Ankara Ulus Meydanı’ndaki arama noktasında kadın polis tarafından “zaten bir şey giymemişsin, geç” denilerek taciz edildiğini duyurdu.

Seda Taşkın Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘‘”Sansür Yasası”nı protesto etmek için için geldiğimiz Ulus Meydanı’nda kadın polis arama noktasında “zaten bir şey giymemişsin, geç” diyerek beni tacizi etti.’’ İfadelerini kullandı.

Seda Taşkın’ın taciz edilmesine tepki gösteren DİSK Basın-İş Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Kolluk güçlerinin görevi, işinin başındaki kadın gazetecinin giyimine yorum yapmak değildir. Bu kolluğun görev ve yetki sınırının aşımı olduğu kadar tacizdir de. İlgili polis hakkında şikayetçi olmaya gidiyoruz, takipçisi olacağız”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin