Kadıköy Kaymakamlığı’ndan Boğaziçi protestolarına engel

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki kayyım rektör Melih Bulu’yu protesto eylemlerine katılan öğrencilerin gözaltına alınmasına ilişkin emek ve demokrasi güçleri tarafından bugün saat 18.00’de Kadıköy rıhtımına yapılan eylem çağrısı Kadıköy Kaymakamlığı tarafından yasaklandı.

İstanbul Valiliği de internet sitesinde “2021 Yılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Alanları” listesini yayınladı. Kadıköy rıhtımı, listede yer almadı. Kadıköy’de, toplanma alanı olarak sadece Kadıköy Salı Pazarı alanı gösterildi.. Listede 16 ilçeden toplam 21 nokta yer bulabildi.

KADIKÖY KAYMAKAMLIĞI: 7 GÜN SÜREYLE YASAK

Kadıköy Kaymakamlığı’ndan şu açıklama yapıldı:

“Bazı sivil toplum kuruluşları ve toplulukların sosyal medya hesapları üzerinden; 02.02.2021 Salı (bugün) günü saat 18:00’da ve önümüzdeki günlerde Kadıköy İskele Meydanı’nda toplanma çağrıları yapıldığı anlaşılmıştır.

Bahse konu ilçemizde yapılmak istenilen toplanmaların, toplumun salgından korunması ve salgının yayılımının engellenmesi çalışmalarına olumsuz tesir edebileceği değerlendirilerek 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. Maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 32/Ç Maddesine istinaden; Kaymakamlığımızca idaremizde bulunan tüm kapalı ve açık alanlarda yedi (7) gün süreyle her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşü yasaklanmıştır.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin