Kaçırıldıktan 6 ay sonra karakolda bulunan Özgür Kaya’nın duruşma salonu gizlendi

15 Temmuz sonrası ‘siyah transporter’ ile kaçırılanlar arasında yer alan ve 6 ay boyunca hiç haber alınamayan Özgür Kaya diğer kayıplar gibi bir polis merkezinde ortaya çıkmıştı.

Özgür Kaya’nın bugün görülen duruşmasını izlemek için Ankara Adliyesi’ne giden CHP’li Sezgin Tanrıkulu yaşadıklarını Twitter hesabından anlattı.

Adliyenin altını üstüne getirdiğini ancak Kaya’nın yargılandığı duruşma salonunu bulamadığını söyleyen Tanrıkulu, “Yazı işleri müdürü bana mahkeme başkanının talimat verdiğini, duruşmanın nerede yapıldığı bilgisini paylaşamayacağını söyledi.” dedi.

Mahkemenin gizlilik kararı verebileceğini söyleyen Tanrıkulu, bu kararın ancak aleni görülen bir duruşmada alınabileceğine dikkat çekti.

“TÜRKİYE’DE HUKUK TÜKENMİŞTİR”

Tanrıkulu, “2 saatlik uğraşıma rağmen mahkeme salonunu öğrenemedim. Şimdi adliyeden ayrılmak zorunda kalacağım. Bu adliye binasında bir mahkeme salonunun öğrenemiyorsak, mahkeme başkanı yazı işleri müdürüne ‘bilgi vermeyeceksin’ diyorsa ve yazı işleri müdürünün bilgisi yoksa Türkiye’de hukuk tükenmiştir. Aleni olmayan duruşmayla adalet olmaz” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin