Kaçırılan Ümit Horzum’dan 119 gündür haber yok; çocukları onsuz doğum gününü kutladı

Başkentin göbeğinde 119 gün önce kaçırılan Ümit Horzum’dan hala haber yok. En son arabası tekerleği patlak bir şekilde bulunan Horzum’un ailesinin endişeli bekleyişi devam ediyor.

Horzum’un eşi dün twitter hesabından yeni bir paylaşımda bulundu. “Bugün Eşim Ümit Horzum’dan haber alamadığım 118.Gün. Eşimin bugün Doğum Günü. Oğlum belki bugün gelir de kutlarız diye okula gitmek istemedi. Zaten de gece ateşi olduğu için kabul ettim. Gün boyu “Yolda mıdır acaba babam” deyip bekledi…
Kızım ise sadece “Gelmedi demi ” diyebildi.” ifadesini kullandı.

Horzum çocukları babaları için birer doğum günü mesajı da yazdı. Horzum’un kızı, “Yanımda olmasanda babacığım. Sesimi duyarsın. Tüm gücümle bağırıyorum; Doğum Günün Kutlu Olsun” dedi.

Oğmu ise “Doğum günün kutlu olsun canım babam.” mesajı verdi.

KAÇIRILMADAN 111 GÜN SONRA ARABASI BULUNDU

Horzum 06 Aralık 2017 tarihinde 20 h 1931 plakalı aracıyla seyir halindeyken aracın önü kesilerek zorla kaçırıldı. Horzum’un kullandığı aracın protokol yoluna girdiği iddia edilmişti. Ancak Horzum’un eşi Opet bayiinden akaryakıt aldığını belgeleyerek bu iddiayı çürütmüştü.

Horzum’un kaçırılması olayında geçtiğimiz günlerde önemli bir gelişme yaşanmıştı.

Yine, Ümit Horzum’un zorla kaçırılmadan önce kullandığı ve terk edilmiş halde olduğunu düşünülen 20 h 1931 plakalı aracın bulunması için, bütün devlet birimlerinden yardım istendi. Ama bu zamana kadar hiçbir ipucu bulunamamıştı.

Kaçırılma eyleminin üzerinden (111) gün geçtikten sonra, Ümit Horzum’un zorla kaçırılmadan önce kullanmakta olduğu araç eşi tarafından 24 Mart 2018’de bulundu.

Ümit Horzum’un aracı Celal Esat Arseven Caddesi Yıldıztepe mahallesi, 105. Sk. No : 84-86 Altındağ/Ankara yakınında, yıldız parkının köşesinde bulundu. Aracın arka lastiklerden bir tanesi inmiş durumdaydı.

Araç bulunduktan sonra hemen aracı inceleme yapmaları ve delil araştırmaları için eşi tarafından 155 aranıp olay yerine çağrılan polislere teslim edildi. Fakat araç olay yerinde iken hiçbir delil incelemesi yapılmadan araç suç yerinden alınarak Balgat otoparkına çekici yardımı ile götürüldü. Araç Hasköy de bulunmuş iken eşi Ostim karakolu mıntıkasında otururken araç her nedense Balgat’a götürüldü.

POLİS VATANDAŞLARIN SAYISIZ İHBARINI DEĞERLENDİRMEDİ

Ayrıca olay yerinde toplanan birçok vatandaş polisin araca işlem yaptığı esnada polise neden bu zamana kadar gelmedikleri yönüne şikayette bulunmuştur. Birçok bölge sakini olay yerinde bulunan polise aracın plaka ve modelini de vererek 155 polis imdat hattını birçok kez aradıklarını, bu aracın üç dört aydır burada olduğunu, tam köşeye park edildiği için bu araç yüzünden inşaat kamyonlarının köşeyi dönemediğini defalarca 155’i arayarak ihbar ettiklerini söyledi.

Bu sırada, olay yerinde bulunan polis mağdur Ümit Horzum’un eşine ve vatandaşlara cevaben 20 h 1931 plakalı araca ait kayıtlar kontrol edilmiş ve “çalıntı kaydı yok, bu sebeple ilgilenilmemiştir” şeklinde beyanda bulundu.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin