Kaçırılan Salim Zeybek, Yasin Ugan, Erkan Irmak ve Özgür Kaya’dan haber var

Siyah transporterlar ile kaçırılan ve aylardır haber alınamayan Salim Zeybek, Erkan Irmak, Yasin Ugan ve Özgür Kaya’nın gözaltında olduğu bilgisi yakınları tarafından paylaşıldı. Mustafa Yılmaz ve Gökhan Türkmen’den ise hâlâ bir haber yok.

Salim Zeybek’in eşi Betül Zeybek, ”Az önce Ankara TEM’den aradılar. Eşimin Ankara TEM’de olduğunu ve sağlığının iyi olduğunu söylediler. Ailecek çok heyecanlandık şu an heyecandan yazamıyorum. Gelişmeleri duyuracağım.” paylaşımında bulundu.

Yasin Ugan’ın kardeşi Mikail Ugan benzer bir haber verdi. Mikail Ugan, ”Biraz önce TEM den bir polis memuru aradı ve 13 Şubattan beri kayıp olan kardeşimin ellerinde olduğunu söyledi. Rabbime şükürler olsun.” ifadelerini kullandı. Gelişmeyi, eşi şu cümlelerle duyurdu: ”Allah’ım çok şükür. Emeği geçen dua eden herkesten Allah razı olsun. Sadece emniyette bilgisi geldi. Sabah gelin dediler. Hayrolsun inşallah.”

Özgür Kaya’nın eşi ise şu paylaşımda bulundu: ”Eşim Özgür Kaya’nın, 10 dakika önce gözaltına alındığı haberi geldi.”

Erkan Irmak’ın eşinin paylaşımı da şöyle oldu: ”Çok şükür eşimin Emniyette olduğu bilgisi geldi. Gelişmelerden haberdar edeceğim.”

Diğer iki kişi nerede?

Salim Zeybek, Erkan Irmak, Yasin Ugan ve Özgür Kaya’dan gelen sevindirici haberin ardından kaçırılan diğer iki kişinin nerede olduğu konusunda açıklama bekleniyor.

Mustafa Yılmaz’ın eşi, ”Aklımda deli sorular… Aynı dosyada olan ve benzer zamanlarda kaçırılan eşim niye bırakılmaz? Ya da kötü bir şey mi yaptınız eşime? Nolur eşimin iyi olduğuna dair bir haber verin artık!!!” ifadeleriyle endişelerini dile getirdi.

Ayrıca, kayıp durumda olan diğer iki isim için de Twitter’da #MustafaYılmazNerede #GökhanTürkmenNerede etiketleri açıldı.

Milletvekilleri konuyu takip ediyor

Konuyu daha önce Meclis gündemine taşıyan Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam da haberi Twitter hesabında paylaştı. İslam, “Altı kayıptan dördü emniyet mensupları tarafından bulundu. İki kayıp daha var. Sabah Avukat açıklamalarını bekleyelim” dedi. İslam, 19 Temmuz’da TBMM’de yaptığı konuşmada, dört aydır haber alınamayan 6 KHK’lının durumlarını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a sormuştu.

Kayıp altı kişiden dördü adına açılan hesaplarda, Erkan Irmak’ın 16 Şubat, Salim Zeybek’in 21 Şubat, Özgür Kaya’nın 13 Şubat, Mikail Ugan’ın ise 13 Şubat’tan bu yana kayıp olduğu belirtiliyordu.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, 25 Temmuz’da kayıp altı kişi konusunu TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme getirmişti. Gergerlioğlu, ‘kaçırıldıklarını’ söylediği kişilerin fotoğrafları ile yaptığı basın toplantısında, yetkililerin bu kişiler hakkında açıklama yapmadığını ifade etmişti.

AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu da ‘sevindirici’ haberi Twitter hesabından paylaştı ve savcılığa çağrıda bulundu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin