Kaçırılan öğretmenin hikayesi ‘kısa film’ oldu

Siyah transporter araçlarla kaçırılan insanların ‘MİT Çiftlikleri’ adı verilen işkence merkezlerine götürülmesi kısa film ile gündeme taşındı.

AKP ve Erdoğan rejiminin bilgisi ve direktifleri doğrultusunda, başka Ankara olmak üzere, çeşitli şehirlerde sık sık yaşanan kaçırma olayları kısa bir filim haline getirildi. ‘Siyah Beyaz’ temalı film çeşitli sosyal medya platformlarında yayınlanarak izleyiciyle buluştu.

Türkiye’de 90’lı yıllarda Beyaz Toros’larla başlayan ve rejime muhalif insan kaçırılma olayları, günümüzde AKP rejimi tarafından siyah transporter araçlarla yapılıyor. Onlarca insan, gündüz sokak ortasında siyah transporter araçlarla kaçırıldı.

Yaşanan bu hukuksuzluğa dikkat çeken Gazeteci Fatih Yılmaz, senaryo ve kurgusuna  imza attığı kısa film için şunları söyledi: “Beyaz Toroslardan siyah transporterlara” isimli 8 dakikalık bir kısa film yaptık. Sözkonusu filmde, bir öğretmenin hikayesi konu alındı. Normal hayatına devam eden öğretmen darbe sonrasında mesleğinden ihraç ediliyor ve bir müddet sonra sokakta yürürken siyah transporter araç ile kaçırılıyor. Gerçek olaylardan esinlenilen filmde, kaçırılan insanların isimleri ve kaçırıldıkları tarih de yer alıyor.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin