Kaçırılan babası Salim Zeybek’i rüyasında gören oğlu anlattı: Ben yaklaşıyorum, yaklaştıkça babam uzaklaşıyor anne!

Aracının önü kesilerek Edirne’de kaçırılan eski BTK çalışanı Salim Zeybek’ten 78 gündür haber alınamıyor. Zeybek’in eşi Fatma Betül Zeybek, çocuklarının yaşadığı travmayı twitter hesabından paylaştı. Oğlunun rüyasında babasını gördüğünü aktaran Fatma Betül Zeybek, “78.Gün. Ben de şaşırdım iyice. Ramazan mı gelmiş aylardan Mayıs mı! Yeter artık eşim Salim Zeybek’i bulun Oğlum bugün rüyasında babasını görmüş. ‘Ben yaklaşıyorum her yaklaştığımda uzaklaşıyor anne’ dedi. Gitmem lazım deyip gitmiş.” ifadelerini paylaştı.

Çocuklarının durumu anlamaya çalıştığını ve yakınlarını kaybetme korkusuyla yaşamaya başladıklarını aktaran anne Zeybek, “Babasını rüyasında gördüğü için çok mutluydu ama yaklaşmadığı için üzgün. 5.5 ve 8.5 yaşındaki çocuklardan bahsediyoruz. Olayları anlamaya çalışıyorlar. Ama … Etrafındaki sevdiklerini kaybetme korkusu sardı çocuklarımı. Eşim Salim Zeybek nerde ey yetkililer? @suleymansoylu” diye sordu.

Fatma Betül Zeybek, eşinin kaçırılması sonrasında emniyet, savcılıktan cevap alamayınca konuyu Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) yaptığı başvuruyla AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a  kadar taşadı. CİMER başvurusuna bir ay sonra şaka gibi cevap verilmişti. Ankara TEM Şube’den arayan bir polis aileye, “Belki eşinizi Polis değil fetö kaçırmış olabilir” denmişti.

Bu durumu twitter hesabından yaptığı paylaşımla gündeme getiren Fatma Betül Zeybek, “CİMER’den yapmış olduğum başvuru hakkında bugün Ankara TEM Şubeden aradılar.

Arayan Polis sanki Eşim benim ve çocuklarımın gözü önünde kendilerini Polis olarak tanıtan, biz Devletiz diyen Silahlı Kişilerce kaçırılmamış gibi “Belki eşinizi Polis değil Fetö kaçırmış olabilir” diyor” diye yaşanan trajadiyi deşifre etmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin