Kabinede gece yarısı revizyonu; İki yeni bakanlık kuruldu

Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yeni bakanlar açıklandı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın görevine son verildi. Yerine Mehmet Muş atandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin oldu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla kabinede revizyona gidildi. Ticaret Bakanlığı’na eşinin şirketi üzerinden 9 milyon TL’lik dezenfektan alımı yapan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın görevine son verilirken, yerine AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş atandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın bölünmesiyle kurulan iyi yeni bakanlığa da atama yapıldı. Buna göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Vedat Bilgin atandı.

BAKAN YANIK’TAN İLK AÇIKLAMA

Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine getirilen Derya Yanık, “Hayırlı olmasını temenni ediyorum. Görevi devreden bakanlarımızın her birisi çok kıymetli, çok özveriyle çalışmış isimler. Onlardan aldığımız bayrağı biz taşıyacağız.” dedi.


YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin