İzmir’de 1 tutuklu cezaevinde koronavirüse yakalandı!

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki 1 tutuklunun koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki bazı tutuklu ve hükümlülerin koronavirüsü salgınından etkilenmesi üzerine İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı. Cezaevinde tutuklu olarak bulunan H.A’nın 13 Nisan’da ishal, kırgınlık gibi şikâyetlerle sağlık kurumuna sevk edildiği belirten İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, yapılan koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıkması üzerine tutuklunun hastanede tedavi altına alındığı bildirdi.

İl Sağlık Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde ceza infaz kurumunda filyasyon kuralı uygulandığı bildirilen açıklamada şöyle denildi: ‘‘H.A.’nın da kaldığı, adli suçların bulunduğu koğuşlardaki tutuklu ve hükümlüler tedbiren hastaneye sevk edilmiştir.Hastalık belirtisi taşıyan 62 tutuklu ve hükümlü hastanelerde izole edilmiş, tetkikleri devam etmektedir, sağlık durumları iyidir. Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda İzmir’deki ceza infaz kurumlarında korona virüse karşı alınan tüm tedbirler titizlikle uygulanmaktadır.’’

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin