İYİ Partili Ömer Ay’dan AKP’li eski belediye başkanına şok sözler: ‘Adeta hanım koleksiyonu yapıyorlar, Brezilya dizisi gibi’

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay, yolsuzluk yaptığını ileri sürdüğü AKP’li eski Belediye Başkanı Hasan Ünver’i hedef tahtasına oturttu. Hasan Ünver’in iş ortaklarının eşlerinden ayrılarak sekreterleriyle evlendiklerini öne süren Ömer Ay düzenlediği basın toplantısında “Artı il özel idare başkanımız dördüncü veya beşinci hanımını aldı. Adeta hanım koleksiyonu yapıyor. Brezilya dizisiyle karşı karşıyayız” dedi.

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay düzenlediği basın toplantısında AKP’li Nevşehir eski belediye başkanlarından Hasan Ünver’in yolsuzluk yaptığını ileri sürdü.

“İŞ ORTAKLARININ DÖRDÜ DE HANIMLARINI DEĞİŞTİRDİ”

Ünver’in “mal varlığındaki artışa” dikkat çeken Ömer Ay, Hasan Ünver’in iş ortaklarının dördünün de hanımlarından ayrıldığını ve sekreterleriyle birlikte olduklarını ileri sürerek şöyle konuştu:

“Belediye çalışanlarının, Hasan Ünverin iş ortaklarının dördü de hanımlarını değiştirdiler. Dördü de eski hanımlarını boşadılar. Yeni hanımlar aldılar. Genelde sekreterlerini aldılar. Şimdi büyük bir ilçemizin belediye başkanı ile şoförü Yıldız isimli bir kızı paylaşamıyorlar. Whatsapp’tan yazışmalarını Twitter’da okumuşsunuzdur. Yıldız’ı belediye başkanı mı kahve içmeye götürecek, Halil mi götürecek tartışıyorlar. Artı il özel idare başkanımız dördüncü veya beşinci hanımını aldı. Adeta hanım koleksiyonu yapıyor. Brezilya dizisine çok uygun bir partiyle karşı karşıyayız.”

AKŞENER İSTİFASINI İSTEDİ

Gazeteci İsmail Saymaz sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay’ın yaptığı konuşmadan rahatsız olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ay’dan özür dileyerek istifa etmesini istediğini ileri sürdü.


ÖMER AY KİMDİR?

Ömer Ay, 1980’de Nevşehir CHP İl Başkanı avukat Zeki Tekiner ile CHP üyesi Yavuz Yükselbaba cinayetinin azmettiricisi olmakla suçlanıyordu. Yargılandığı mahkemede ‘azmettirici’ olduğu iddiasını yalanlayan Ay, “Zeki Tekiner’in öldürülmesinden asla haberim olmadı, asla bir azmettiricilik ve yardımcılık yapmadım. Ancak onu öldüren iki ülkücü kaçak ülkücüydü. O ülkücülere ev tuttum ve iş buldum.” demişti. Ancak söz konusu savunmasına rağmen ‘azmettirme’ suçundan hüküm giydi. Almanya’ya kaçtı, ardından iade edildi.

İki ülkücü öğrencisine silah temin ettiğini, Tekiner’in komünist olduğunu söylediğini, cinayetten sonra kaçmalarını sağladığını ve silahları Kızılırmak’a attığını kabul etti. Yeniden yapılan yargılamada ‘idam’ cezası 20 yıla indirilerek tahliye edildi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin