İYİ Parti’de toplu istifa!

İYİ Parti Isparta İl Başkanı Fazlı Özgür Tandoğan, 7 ilçe başkanı ve yönetimleriyle partideki tüm görevlerinden istifa ettiklerini bildirdi.

İYİ Parti Isparta İl Başkanı Fazlı Özgür Tandoğan, il yönetim kurulu üyeleri, il genel meclisi üyeleri, Isparta İlçe Belediye Meclis üyeleri, 7 ilçe başkanı ve yönetimleriyle partideki tüm görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

Tandoğan, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, “İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur’un kendisinin milletvekili seçilmesinde rol oynayan” İYİ Parti üyelerini ve yöneticilerini hiçe saydığını söyleyerek, partinin kuruluşunda ve teşkilatlandırılmasında emeği olmayanların parti kurucularına yön vermesinin haddi olmadığını savundu.

Milletin vekilinin milletten üstün olmadığına dikkat çeken Tandoğan, “Isparta İYİ Parti Aylin Cesur’dan ibaret değildir.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in her zaman arkasında duracaklarını söyleyen Tandoğan, açıklamayı kendisinin yanı sıra Aksu, Atabey, Eğirdir, Keçiborlu, Sütçüler, Uluborlu ve Yalvaç ilçe başkanları adına okuduğunu ifade etti.

Tandoğan, “Yaklaşık 500 üye, partideki görevinden ve bu üyelerden bazıları ise partiden de istifa etti” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin