İYİ Parti: Baas rejimine geçiyorsunuz derken, bunu kastetmiştik

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Erzurum Milletvekili Naci Cinisli’nin Ankara’daki TEDAŞ Misafirhanesi’nde yaşadıklarına tepki gösterdi. Kamuya ait misafirhanede kalan İYİ Parti Milletvekili Naci Cinisli’den görevliler odasını başaltması istendi. Ankara’da TEDAŞ Misafirevi’nde kalan İYİ Parti Milletvekili Naci Cinisli’den görevliler odasını başaltması istendi. Cinisli, “Devletimizin yönetim kademelerindeki kişiler bunlarla ilgileniyorsa çok üzücü bir tabloyla karşı karşıyayız” tepkisi gösterdi. Yaşananları değerlendiren ve AKP’nin bürokratları ve devlet kurumları düşürdüğü partizanlık tuzağına karşı uyaran Lütfü Türkkan, “Baas rejimine geçiyorsunuz derken, bunu kastetmiştik” dedi.

Kamuya ait misafirhanede kalan İYİ Parti Milletvekili Naci Cinisli’den görevliler odasını başaltması istendi. İYİ Parti, Baas Rejimine geçildiği tepkisi verdi.

Gazete Duvar‘ın haberine göre, rezervasyonu olduğunu hatırlatan milletvekilinin TEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu ile görüşme talebi sonuçsuz kaldı. Olayın sosyal medyada duyulmasının ardından ise Leventoğlu milletvekilini arayarak, ilk önce olayla ilgili bilgisinin olmadığını söyledi daha sonra ise “Sizin çarşamba çıkacağınızı biliyordum. Misafirhaneler çok dolu” dedi.

Cinisli, şunları söyledi:

“Buralar devletin imkânlarıyla, vergileriyle hazırlanan misafirhaneler ve belli ücret ödeyerek buralardan her vatandaş gibi yararlandım. Devletimizin yönetim kademelerindeki kişiler bunlarla ilgileniyorsa çok üzücü bir tabloyla karşı karşıyayız. Dün Koray Aydın beyin bir beyanatı oldu. ‘Biz iktidara karşı mücadele etmedik. Devlete karşı mücadele ettik. Aldığımız sonuçlar küçümsenecek sonuçlar değildir’ dedi. Kendimizi bağlı hissettiğimiz devletimizin imkânları bir parti tarafından hoyratça kullanılıyor. Özellikle seçim döneminde kendi bölgemde bununla karşılaştım. Devletin imkânlarıyla aleyhimizde propaganda yaptılar. Hiçbirimiz geçmişlerinde leke olmayan insanlarız. Herhangi bir menfaat için bu işlere girişmedik. Bizler hizmet için bu işlere girdik. Eşit şartlarda da mücadele etmek isteriz ama karşımızda parti değil devletin bütün imkanlarını kullanan bir yapı var?”

‘BAAS REJİMİ DERKEN BUNU KASTETMİŞTİK’

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, TEDAŞ Misafirhanesi’nde kalan Erzurum Milletvekili Naci Cinisli’nin odasının boşaltılmasına tepki gösterdi.

Türkkan, kişisel twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Baas rejimine geçiyorsunuz derken, biz de bunu kastetmiştik. Milletin devleti değil, parti devletine çok hızlı geçiş yaptınız.” ifadelerini kullandı.

Türkkan şunları söyledi:

“Ankara’da TEDAŞ Misafirhanesi’nde kalan Erzurum Milletvekilimiz Naci Cinisli’ye ye bu sabah odayı boşaltması söylenmiş sabah. Neden olarak ta; iYi Partililer’e yer verilmemesi talimatı geldi demişler.

Konuyu sormak üzere TEDAŞ Genel Müdürü’nü arayan Milletvekilimiz’e, sekreter hangi partinin milletvekili olduğunu sorup, telefonu bağlamamış.

BAAS rejimine geçiyorsunuz derken, biz de bunu kastetmiştik. Milletin devleti değil, parti devletine çok hızlı geçiş yaptınız.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin