Akit’in ve Nurettin Veren’i mumu yatsıya kalmadan söndü; itirafçı ‘yalancı’ çıktı!

İftira ve yalanlarıyla Hizmet Hareketi gönüllüsü binlerce insanın cezaevlerinde zulüm görmesine sebep olan Nurettin Veren, Akit’teki köşesinde yine bir yalana imza attı.

“F..’nun kullandığı esrarengiz evlilik metotları’ başlıklı bir yazı yazan Veren, CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun kızının gazeteci Ekrem Dumanlı’nın gelini olduğunu iddia etti. Veren, bununlada yetinmeyip, Berberoğlu’nun kızının Büyükada’da ‘yabancı casuslarla provokasyon toplantısı yaparken tutuklandığını’ dahi yazacak kadar ileri gitti. Veren’in yalanı ortaya çıkınca Akit,  internet sitesindeki yazıdan Berberoğlu’nun kızıyla ilgili bölümü çıkardı. Ancak söz konusu yalan ifadeler Akit’in bugünkü sayısında ve yazıyı alıntılayan diğer yandaş sitelerde yer aldı.

Her gün Cemaat hakkında ‘önemli’ bilgiler veriyor diye iktidar yandaşı televizyonlarda ‘ititrafçı’ diye dolaştırılan Nurettin Veren’in bir yalanı daha böylece ortaya çıkmış oldu. Ancak, bu gerçeklere yandaş gazete ve televizyonlar yer vermediği için yalanlar yazıldığıyla kalıyor.

Yazının ilk versiyonunda yani gazetede basılmış hali ve sabah internete giren bölümünde Enis Berberoğlu ve Can Dündar üzerine yazılanlar bulunuyor.

Yalan ve iftirası ortaya çıkınca ikinci versiyonunda yani internet giren bölümünde Enis Berberoğlu ve Can Dündar kısmı apar topar çıkarılmış.

 

DUMANLI: KAFAYI SIYIRMIŞ BUNLAR

Ekrem Dumanlı, yalan habere Twitter hesabından cevap verdi. Dumanlı şunları yazdı:

Kafayı sıyırmışlar!
Benim tek oğlum var; 8 yaşında. Enis Berberoğlu’nun kızı nasıl gelinim olur?!
Manyak bunlar!

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin