İsveç’te bıçaklı saldırı: 8 kişi yaralandı, üçünün durumu ağır

İsveç’in Jönköping şehrine bağlı Vetlanda ilçesinde gerçekleşen bir bıçaklı saldırıda 8 kişinin yaralandığı bildirildi. Üç kişinin durumunun kritik olduğu belirtiliyor. Vurularak gözaltınan alınan zanlının geçmişte bazı suçlardan dolayı poliste kaydı olduğu ifade ediliyor.

Jönköping Emniyet Müdürlüğü’nden Angelica Israelsson Silfver, yaptığı açıklamada, Vetlanda’da bıçaklı saldırı gerçekleştiğini söyledi. Silfver, saldırganın 20 yaşında olduğunu ve saldırıda 8 kişiye yaraladığını kaydetti. Saldırganın vatandaşların üzerine bıçakla saldırdığını belirten Silfver, olay yerine gelen polisler tarafından saldırganın silahla vurularak durdurulabildiğini ifade etti.

Yetkililer “cinayet teşebbüsü” olarak değerlendirdikleri olayı daha sonra “terör suçu şüphesi” kapsamına aldıklarını duyurdu. Jönköping Polis Şefi Malena Grann, İsveç İstihbarat Servisi Säpo ile yakından çalıştıklarını belirtti.

Ryhov İlçe Hastanesine göre, yaralılardan üçünün hayati tehlikesi bulunuyor.

İsveç Başbakanı Stefan Löfven saldırıyı kınayarak, toplumun ortak gücüyle bu tip çirkin saldırılara karşı durulacağını aktardı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin