İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde: ‘Dezenformasyon yapılıyor; PKK 1984’ten beri terör örgütü listemizde’

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın NATO üyeliğine karşı çıktığı İsveç’in Dışişleri Bakanı Ann Linde, ülkesi hakkında dezenformasyon yapıldığını belirtti.

Linde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “İsveç ve PKK hakkında yaygın bir biçimde yapılan dezenformasyon nedeniyle Olof Palme hükümetinin, daha 1984’te Türkiye’nin ardından PKK’yı terör örgütü olarak kabul eden ilk hükümet olduğunu hatırlatmak isteriz” dedi. Avrupa Birliği’nin de PKK’yı Mayıs 2002’de terör örgütleri listesine aldığına dikkat çeken Linde “Bu pozisyon değişmeden sürüyor” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım;

 

Altun: Gözümüzün içine bakıp yalan söylüyorsunuz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Linde’ye Twitter üzerinden verdiği cevapta, İsveç’in PKK’nın propaganda, bağış toplama ve örgüte adam kazanma faaliyetlerini durdurmak için hiçbir çaba göstermediğini savundu. Altun, “Dürüstlük en iyi politikadır, Ann Linde. Gözümüze bakıp yalan söylemeye devam ediyorsunuz. Terör örgütü PKK’yı desteklemeyi sürdürüyorsunuz. Eğer İsveç PKK’yı gerçekten bir terör unsuru olarak görüyorsa gerekeni yapmalı” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin