İstinaf, ‘Ezhel parodisi’ davasında YouTuber’a verilen hapis cezasını onadı

YouTuber Erkan Porçay’a, yaptığı ‘Ezhel’ parodisi sebebiyle ‘uyuşturucuya özendirmek’ suçlamasıyla verilen 4 yıl 2 ay hapis cezasının istinaf mahkemesi tarafından onandığı belirtildi. Porçay, konuyla ilgili paylaşımında, “İstinaf mahkemesinden cevap geldi. Maalesef cezayı onamışlar. Keşke öncesinde en azından kendimi ifade etmem için duruşma açsalardı. Ama maalesef durum bu. Yarın erkenden Çağlayan Adliyesi’ne gidip teslim olacağım.” ifadelerini kullandı.

YouTube’da yayınlamış olduğu parodi videosuyla gündeme gelen YouTuber Erkan Porçay, mahkemenin hakkındaki kararı onadığını ve teslim olacağını duyurdu.

Erkan Porçay’a YouTube’da yayınladığı bir videoda uyuşturucu özendirmek suçlamasıyla 4 yıl hapis 2 ay hapis cezası verilmişti. İstinaf mahkemesinden cevap geldiğini belirten Porçay, “Maalesef cezayı onamışlar. Yarın erkenden Çağlayan Adliyesi’ne gidip teslim olacağım.” dedi.

BİRİ BANA BUNUN ŞAKA OLDUĞUNU SÖYLESİN

Konuyla ilgili bir de video paylaşan Porçay, “Parodi olarak çektiğim bir video nedeniyle hapis cezası aldım. Kendi kullanmadığım bir şey için nasıl insanları teşvik edebilirim, ben anlamıyorum. Hep yakında düzelir diye düşündüm. Kimse bu olayın absürtlüğüne inanamıyordu. Keşke biri çıksa ve bunun bir şaka olduğunu söyledi. Avukatımın dediğine göre aftan yararlanabiliyormuşum, o nedenle içeride geçireceğim sürenin çok uzun olmayacağını söylüyor. Finallerim biter bitmez gidip teslim olacağım.” ifadelerini kullandı.

PORÇAY EZHEL PARODİSİ

Erkan Porçay, 18 Şubat 2021’de Rapçi Ezhel’in bir şarkısına çektiği parodi klibinde insanları uyuşturucu kullanımına özendirmek gerekçesiyle mahkemeye sevk edilmişti. Porçay’ın YouTube için çektiği ‘Ot İçiyorum’ başlıklı parodi videosu sebebiyle, 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep etmişti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin