İstanbul yine felaketin eşiğinde; sigorta şirketleri ‘yarın araçları kapalı yerlere koyun” uyarısı yaptı!

İstanbul için yarın sağanak yağış uyarısı yapıldı. Sigorta şirketleri vatandaşlara SMS göndererek, “Aracınızı mümkünse kapalı otoparka bırakınız” uyarısı yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş da yarın için, vatandaşlara “toplu taşıma araçlarını kullanın” çağrısında bulundu.

İstanbul’da etkili olması beklenen yağış için tüm kurum ve kuruluşlar kendi önlemlerini almaya çalışıyor. Sigorta şirketleri vatandaşlara “Aracınızı mümkünse kapalı otoparka bırakınız” şeklinde SMS’ler gönderdi.

İBB Başkanı Topbaş İstanbul’da beklenen ciddi yağışla ilgili olarak vatandaşları dikkatli olmalarını ve yetkililerin uyarılarına karşı da hassas olmalarını istedi. Topbaş şöyle konuştu, “İstanbul yağış ortamına girdi. Sabah erken saatlerden itibaren Sarıyer, Beykoz ve Şile bölgelerinde yoğun bir yağış görüldü. Meteorolojik uyarılara göre bu gece, sabah yağış olabilir. Gezegenimiz mevsim dengesinin dışına çıktı. Biz çevreyi kirletirsek, çevreye saygı göstermezsek gezegen yaşanmaz hale gelir. Vatandaşlarımızın meteorolojik gelişmelere dikkat etmesi, uyarılara hassasiyet göstermesi, mümkün mertebe toplu araçları kullanması tavsiye ediliyor. ’Nem oranı aniden soğuyarak buza dönüşüp dolu olabilir’ deniyor. Bunları beraberce yaşamalıyız. Sadece idarecilerin tedbir alması yetmiyor. Her birey bu hassasiyeti gösterirse sıkıntısız bir dönemi geride bırakırız.

Sigorta şirketlerinden uyarı

İstanbul’da yarın sabah itibariyle beklenen kuvvetli yağış ve dolu tehlikesine karşı bu kez meterolojiden değil sigorta şirketlerinden uyarı geldi. Bir önceki dolu da 150 bin aracın hasar gördüğü İstanbul’da müşterilerine SMS ve mail yoluyla ulaşan şirketler, “Olası su baskını, sel ve dolu tehlikesine karşı gerekli tedbirleri alınız. Aracınızı mümkünse kapalı otoparka bırakınız” mesajı attı.

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin