İstanbul Havalimanı’nda turistler protestoya başladı: We need hotel

İstanbul Havalimanı, turistlerin protestolarıyla inledi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle iki gündür havalimanında mahsur kalan turistler, hep bir ağızdan “We need hotel” (Otele ihtiyacımız var) diye bağırdı.

Şiddetli kar yağışından sonra yolların kapanması nedeniyle havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşım durmuştu. Dün sabahtan bu yana havalimanında mahsur kalan ve şehre de dönemeyen yolculara bugün sabah ‘uyumaları’ için karton dağıtılmıştı.

 

ÇEVİK KUVVET SEVK EDİLDİ

İstanbul Havalimanı’nda mahsur kalan turistlerin “We need hotel” (Otele ihtiyacımız var) sloganları atarak isyan etmesinin ardından İstanbul Havalimanı’nda ilginç anlar yaşandı. Protestoların artması üzerine çok sayıda Çevik Kuvvet polisi havalimanına sevk edildi. Havalimanında mahsur kalan yolculara dün gece uyumaları için karton dağıtılmıştı.

Edinilen bilgilere göre havalimanı ile şehir merkezi arasında ulaşımı sağlayan Havaist, kar yağışının etkisini yitirmesi ve yolların açılmasının ardından 12.00 itibariyle yeniden seferlere başladı. Uçuşları iptal olduğu için geceyi terminalde geçiren yolcular, otobüslerin önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin