İstanbul Havalimanı taksi ücretleri dudak uçuklattı!

Şile'den İstanbul Havalımanı'na taksiyle gelmek isterseniz, ödeyeceğiniz para 280 TL'yi geçiyor. En yakın mesafe Arnavutköy'den ise yaklaşık 60 liraya geliyorsunuz.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) tarafından açıklanan İstanbul Havalimanı taksi ücretleri dudakları uçuklattı. Listeye göre, 32 ilçeden yeni hava limanına ulaşmak isteyenler 100 liradan daha fazla bir rakamı gözden çıkarmak zorunda… Şile’den İstanbul Havalimanı’na gelmek için 272 lira ödemeniz gerekiyor! Bu rakamlara yol ve köprü ücretini de ayrıca dahil ediyorsunuz!

Tartışmaların ortasında açılışı yapılan İstanbul Havalimanı şimdi de taksi ücretleriyle gündemde. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO), İstanbul Havalimanı’na ilçe ilçe ulaşım taksi tarifesini açıkladı. İstanbul’un 39 ilçesinden ulaşımın esas alındığı tarifeye göre en düşük ücret 52 TL ile Arnavutköy oldu. En yüksek ücret ise 272 TL ile Şile’den gerçekleşiyor.

BEYOĞLU VE BEŞİKTAŞ’TAN 145 LİRA

Beyoğlu ve Beşiktaş’tan İstanbul Havalimanı taksi tarifesi 145 TL yazıyor. Kadıköy’den 168 TL, Şişli’den 147 TL, Esenyurt’tan 155 TL ve Beylikdüzü’nden 154 TL lira ödeyerek yeni havalimanına ulaşabiliyorsunuz.

1.000 TAKSİ GÖREV YAPACAK

İstanbul Havalimanı’nda tam kapasiteye ulaşıldığında 1000 taksi görev yapacak. Taksimetre açılışının 4 lira ve km başının 2,5 lira olacağı daha önce açıklanmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin