İstanbul Havalimanı motor kapattı: Uçak mütemadiyen sağa doğru kaymaktaydı!

Zemini ve yapıldığı yer yüzünden sürekli eleştirilen İstanbul Havalimanı hava şartlarından dolayı sınıfta kaldı. İstanbul’u etkisi altına alın kar yağışında sonra havalimanında birçok uçuş iptal edildi. İptal edilen uçuşlar ise Atatürk Havalimanı’na yönlendirildi.

Fox Haber Muhabiri Ali Onur Tosun, iptal edilen uçaklarında birindeydi. Twitter hesabından açıklama yapan Tosun, “İstanbul Havalimanında saat 20.00-22.00 arasındaki 6 uçuştan 5’i iptal ediliyor. İptal edilen uçuşların yolcuları da Atatürk Havalimanına gönderiliyor. Ya tamamen taşınılmış ve Atatürk Havalimanı kapatılmış olsaydı?” dedi.

Daha sonra iptal edilen bir uçuşu paylaşan Tosun, “Bu video da iptal edilen İzmir uçuşundan. “Uçak mütemadiyen sağa doğru kaymaktaydı!” ifadesini kullandı.

CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu ise bu duruma tepki gösterdi. Erdoğdu, “Burada havalimanı yapılamaz dedim…Ne zemini ne iklim koşuşları havalimanı yapılmasına uygun değil dedim…Milyarlarca avroluk yetim hakkı gözümüzün önünde yandaşlara aktarıldı…Bu açıklamalarım yüzünden hapis cezası aldım…Haklı çıkmanın hüznünü yaşıyorum…Yazık oldu…” ifadelerini kullandı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin