İşimizi istiyoruz protestosunda, Veli Saçılık ile 7 kişiye gözaltı

Ankara’da işini kaybeden memurların ve sendikacıların yaklaşık bir buçuk yıldır sürdürdüğü ‘işimizi geri istiyoruz’ protestolarında yine gözaltılar oldu. Yüksel Caddesinde 403 gündür devam eden protestoya müdahale eden polis Veli Saçılık ve 6 kişiyi darp ederek gözaltına aldı.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi eylemi 283’üncü gününe girerken, Gülmen’in Yüksel Caddesi’nde bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde başlattığı “İşimizi geri istiyoruz” eylemi 403’üncü gününde devam etti.

İnsan Hakları Anıtı önünde basın açıklaması yapmak isteyen eylemciler Konur Sokak’ta toplanırken, sokağı gözaltı aracı ve kalkanları ile kapatan polis, eylemcilerin geçişine izin vermedi. Polis kalkanları önünde açıklama yapmak isteyen Veli Saçılık ve destekçiler, “Açlık grevinin 283. gününde Nuriye Semih işe geri alınsın” yazılı pankart açarak “Nuriye Semih onurumuzdur” sloganı attı. Megafon ile siren çalarak eylemcilerin seslerini engellemek isteyen polis, eylemcilerin pankartını yırttı.

Eylemcilerin etrafını kalkanları ile çevreleyen polis Veli Saçılık ve 6 kişiyi darp ederek gözaltına aldı. Eylemciler zorla konuldukları gözaltı aracında da slogan atmaya devam etti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin