İşadamı Hazım Sesli’ye cezaevinde saldırı: 7 ayrı yerinden şişlendi

Tr724 HABER MERKEZİ 

Cemaate yönelik soruşturmalar kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan işadamı Hazım Sesli tutuklu bulunduğu Menemen Cezaevi’nde dün saat 16:20’de ailesi ile telefon görüşmesi yaparken saldırıya uğradı. Sesli 7 ayrı yerinden şişlendi. Sesli’ye ilk müdahalesi cezaevi revirinde yapıldı.

Tr724’ün ulaştığı özel bilgilere göre, Hazım Sesli Uşak 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 2016/204 E. sayılı dosyası kapsamında 21.10.2015 tarihinden itibaren Menemen T Tipi kapalı Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunuyor.

Ünlü işadamı Hazım Sesli, 09 Eylül 2016 tarihine kadar 8 kişilik koğuşta kalmasına rağmen Menemen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından hiçbir sözlü veya yazılı gerekçe gösterilmeden tek kişilik hücreye alındı. Bu işlemin Adalet Bakanlığı tarafından istenildiği söylendi. Ancak avukatları tarafından yapılan tüm başvurularda, Adalet Bakanlığı, kendilerinin bir talebi olmadığını; bu durumun cezaevinin insiyatifinde olduğunu cevabını verdi.

Tek kişilik hücreye alınmasından bu yana Hazim Sesli kimse ile görüştürülmüyor. Yaklaşık son 1 yıldır da adli mahkumlarla aile ve telefon görüşlerine çıkarılıyor. Bu durumda can güvenliğinin bulunmadığını, görüş saatlerinin değiştirilmesini hem Menemen T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan hem de cezaevi savcılığından talep etmesine rağmen yetkiller hiçbir işlem yapmadı.

11 Mart 2020 günü saat 16.20’de telefon görüşünü birlikte yapmış oldukları sırada Fatih Oktay tarafından şişlendi. Hazim Sesli telefonla görüşürken ilk şişin telefona denk gelmesi sonucu olayı fark etti ve kalbini hedef alan şişe karşı kendisini korumaya çalıştı. Olaya cezaevi memurları müdahale edene kadar 2 kere sol elinden, 2 kere sol bacağından, 3-4 defa da kalçasından darbeler aldı. Hazım Sesli’nin, iki kişiyi öldürmekten ceza alan, daha sonra koğuşta bulunan bir kişinin kafa derisini yüzen Fatih Oktay isimli mahkumla birlikte telefon görüşmesi yaptırılması akla şüpheler getirdi.

Hazim Sesli hastane sonrası tekrar koğuşuna götürülürken ceza infaz memuru tarafından bilerek olayı gerçekleştirilen şahsin hücresinin önünden geçirilmesi de bu iddiaları doğruluyor.

Olay sonrası Hazim Sesli avukatlarıyla görüşürken avukatlarına çeşitli zorluklar çıkarıldığı öğrenildi.

Uşak’ın en büyük sanayicilerinden olan, şirketlerine el konulup yağmalanan Hazım Sesli, 15 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin