‘Irkçılıkla’ suçlanan Belediye Başkanı Özcan’dan geri adım yok: Fazlasını da yapacağım!

Yabancı uyruklu vatandaşlara yönelik uygulama ve sözleriyle tepki çeken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geri adam atmayacağını söyledi. Aksine, “Fazlasını da yapacağım.” ifadelerini kullandı.

Göçmenlerle ilgili açıklamalarıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, gelen tepkilerin üzerine yeni bir açıklama yaptı. Özcan, dün belediye binasındaki basın toplantısında, yardımı kesmelerine rağmen yabancı uyrukluların Bolu’dan söylemiş ve yabancı uyrukluların su faturalarına ve katı atık vergilerine 10 kat zam yapacağını açıklamıştı.

Sözleri ve uygulamaları nedeniyle ‘ırkçılıkla’ suçlanan Özcan, Habertürk yayınına katılarak kendisine yöneltilen eleştirilere cevap verdi. Geri adım atmayacağını, aksine fazlasını da yapacağını anlattı.

Göçmenlerden toplumun rahatsız olduğunu ve göçmenlerin Türkiye’ye entegre olamadıklarını belirten Özcan, “Benim askerim orada şehit olacak, sokaktaki Suriyeli de akşama kadar gelene geçene bakacak!” diye konuştu. Tanju Özcan, hukuka aykırı bir işlem yapmayı planlamadığını, yapacaklarının hukuka uygun olacağını söyledi.

Kendi yaptırdığı anketlerde bu konuda halkın yüzde 85 desteğini aldığını belirten Özcan, evinde Afgan işçi çalıştırdığı yönündeki iddialara ise “Doğru değil, çalışanım Faslı bir Türkiye vatandaşıydı, 6 ay kadar sigortalı olarak çalıştı, hatta bununla ilgili müfettiş incelemesi de geçirdim.” yanıtını verdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin