İpek grubu kayyımın atadığı müdür kayıp: Hırsızlıktan aranıyor

Cadı sürecinde tüm mal varlığına çökülen Akın İpek, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ilginç bir bilgi verdi. Akın İpek, gruba AKP iktidarının gönderdiği kayyımın atadığı müdürün hırsızlık yaptığını, hakkında arama kararı verildiği için ortadan kaybolduğunu söyledi. ‘Artık kayyım dönemi soruşturuluyor. İlk yolsuzluğu da tespit etmişler. Kayyımın atadığı müdür hırsızlık yapmış. Hem de ne hırsızlık. Adam kayıp, aranıyor.’ diye yazdı.

Son 3 yılda 30 yıl yaşlandığını, ancak bunun sebebinin kendi yaşadıkları değil şahit olduğu olaylar olduğunu belirten Akın İpek, ‘Bir gece yarısı kardeşimi evinde otururken gelip aldılar. Hayatında karakol görmemiş adamı çoluğundan çocuğundan ayırıp hapse attılar. Ertesi gün havuz medyası kaçarken yakalandı diye iftira attı. Avukatın yaptığı AİHM başvurursınu da vatan hainliği diye yazmışlar. 7 aydır hapiste. Tek suç yok. İtiraz edecek makamda yok.’ serzenişinde bulundu.

‘Hayal mahsulü, deli saçması iddialara’ verdiği iki klasör cevabın okunmadığına işaret eden Akın İpek, soruşturulmuş ve birşey bulunamayan iddiaların tekrar edildiğini kaydetti.

İşte Akın İpek’in Twitter hesabından yaptığı o paylaşım:

ipek1

 

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin