İngiliz medyası duyurdu: Erdoğan imzalı yardımlar ertelendi

İngiltere’ye  bugünTürkiye’den gelecek koruyucu ekipmanın nakliyesi ertelendi. Nakliyatın ertelenme nedeni ise bilinmiyor.

Sky News kanalı, Türkiye’nin İngiltere’ye sağlık görevlilerinin kullanımı için ulaştıracağı koruyucu ekipman nakliyesinin ertelendiğini duyurdu. Habere göre, İngiltere yeni tip Koronavirüs’le mücadele eden sağlık çalışanlarının beklediği 84 tonluk koruyucu ekipmanın Türkiye’den gelişi ertelendi. Yardımların üzerinde Cumhurbaşkanlığı forsu ve Türkiye bayrakları bulunuyordu.

Ertelemenin nedeni bilinmezken Kraliyet Hava Gücü’nün nakliye için hazır olduğu belirtildi. Bugün ulaşması beklenen yardım paketinde 400 bin önlük olduğu aktarıldı.

84 tonluk sevkiyata ilişkin gecikmenin neden kaynaklandığına ilişkin bir açıklama yapılmış değil. Türkiye’deki bir İngiliz Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, “Bir problem varmış gibi görünmüyor” açıklamasını yaptı. Sevkiyat, İngiltere Yerel Yönetim ve İskan Bakanı Robert Jenrick tarafından, Cumartesi günü düzenlenen basın toplantısında, “çok ama çok büyük ek bir sevkiyat” olarak tanımlanmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin