İnce, Kılıçdaroğlu’na ‘onursal başkanlık’ teklif ettiğini açıkladı, CHP karıştı

24 Haziran seçimlerinden sonra CHP’de başlayan seçim tartışması yeni bir evreye girdi. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Kılıçdaroğlu’na onursal başkanlık teklif ettiğini açıklamasıyla başlayan polemik büyüdü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İnce ile yedikleri yemekten sonra yapılan açıklamalar için  “siyasi nezaketsizlik” ifadelerini kullandı. Parti Sözcüsü Bülent Tezcan ise, yaptığı açıklamada, ‘Olağanüstü kurultay gündemimizde yok’ dedi. Öte yandan, CHP MYK’nın perşembe günü toplanacağı belirtildi.

‘OLAĞANÜSTÜ KURULTAY TOPLA; ONURSAL BAŞKAN OL’

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’na yaptığı teklifi canlı yayında açıkladı. Kılıçdaroğlu’yla yaptığı görüşmede neler konuşulduğunu açıklayan İnce, “Olağanüstü kurultayı kendisi toplayarak benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal genel başkan olabileceğini teklif ettim. Hayır derse örgüt kendisi çözer.” dedi.

PARTİ SÖZCÜSÜ TEZCAN’DAN AÇIKLAMA

İnce’nin sözlerinin ardından bir açıklama da CHP Sözcüsü Bülent Tezcan’dan geldi. Tezcan, “Olağanüstü kurultay gündemimizde yok.” dedi. Ayrıca NTV’de yer alan habere göre,, CHP MYK’nın perşembe günü saat 11:00’de toplanacağı belirtildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin