İmamoğlu’nu şikâyet eden Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya öğretmen ve velileri dolandırmış!

AKP eski Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu türbe ziyaretinde ellerini arkadan bağladığı gerekçesi ile CİMER’e şikâyet eden Ufuk Akçekaya’ya ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu.

Akçekaya’nın babasından 2 katlı dükkanını kiralayıp borcunu ödemediğini ifade eden Bakır, birçok ilde okul ve kurs merkezi açan Akçekaya’nın öğretmenlere maaşlarını ödemediğini ve velilere parasını iade etmediğini kaydetti. Akçekaya’nın öğretmenlerin maaşlarını ve velilerin parasını iade etmediği yaklaşık 1 yıl önce ilk defa Sol gazetesi gündeme getirmişti.

Türbe ziyaretinde ellerini arkadan bağladığı için hakkında inceleme başlatılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu CİMER’e şikâyet ettiğini sosyal medyadan açıklayan Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya’nın tipik bir AKP dönemi patronu olduğu ortaya çıktı.

AKP Kayseri eski Milletvekili Pelin Gündeş Bakır Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘‘Ekrem İmamoğlu’nu şikâyet eden Ufuk Akçekaya final dersanesi açmak için babamın 2 katlı dükkanını kiralamış. Babama 400 bin TL kira borcu takmış. Geçen yaz haberim oldu. Bana Tayyip Bey’le fotosunu göndererek oturmaya devam edeceğini söyledi. Derhal icraya verip haciz yaptırdım.’’ İfadelerini kullandı.

“ÖĞRETMENLERİN MAAŞINI DA ÖDEMEMİŞ”

Ufuk Akçekaya’yı icra yoluyla babasına ait binadan attırdığını belirten Bakır şu ifadeleri kullandı:

”Üstünde tek kuruşu veya malı çıkmadı. Sonradan öğrendim ki başka illerde de okul açarak öğretmenlere maaşlarını vermemiş. Velilere paralarını iade etmemiş. Alacağımızı da alamadık. Tam bir cezasızlık var. Ekrem İmamoğlu’na elleri arkasında yürüyor diye soruşturma açacağınıza…

Piyasaya böyle seri şekilde borç takan adamları cezalandırın. Babam tabii Kabataş Mezunu Münih Teknik Üniversitesinde okumuş naif bir İstanbul beyefendisi olduğu için iş bu raddeye gelmiş. Benim haberim olunca derhal attım adamı icra yoluyla!”

Akçekaya’nın öğretmenlerin maaşlarını ve velilerin parasını iade etmediği yaklaşık 1 yıl önce ilk defa Sol gazetesi gündeme getirmişti.

https://sol.org.tr/haber/bir-akp-donemi-patronu-ufuk-akcekaya-8662

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin