İmamoğlu’ndan Erdoğan’a: ‘Sandalyesi sallanıyor’ dediler, senin de koltuğun sallanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saray’daki belediye başkanları toplantısında yaşanan ‘kırık sandalye’ olayına göndermede bulundu.

Sevinç İnönü’nün kendisi için verdiği davette İmamoğlu, “Sandalyesi sallanıyor’ dediler, senin de koltuğun sallanıyor” dedi.

Cumhuriyet Gazetesi Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, sözkonusu diyaloğu bugünkü yazısında aktardı. Küçükkaya’nın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Önceki gece İstanbul Kandilli’de önemli bir buluşma yaşandı. Ev sahibi, Türk siyasetinin saygın ve renkli ismi Erdal İnönü’nün eşi Sevinç İnönü’ydü. Yemek, Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanması onuruna, İnönü ailesinin Kandilli’deki yeni evinde veriliyordu. İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu, İnönü ailesiyle birlikte ev sahibi konumundaydı… Konukları birlikte karşıladılar…

Yemek, Sevinç İnönü’nün konuklara hitaben konuşmasıyla başladı. Sevinç Hanım, İmamoğlu’nun İstanbul’daki seçim gezisi sırasında iki kez kendisini ziyaret ettiğini anımsatarak “İstanbul’u kazandığındaonuruna bir akşam yemeği vereceğim…” sözünü verdiğini aktardı. Bir tarafında Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu, diğer tarafında Yunanistan’ın eski başbakanlarından ve eşi Erdal İnönü’nün yakın dostlarından Yorgo Papandreu’yu oturtan Sevinç İnönü, yemek öncesi sandalyeleri kontrol ettiklerini söyledi. “Biz de artık balkon konuşmalarıyapalım” diyerek İstanbul’daki seçim zaferinin taçlandırılması mesajını verdi. Bu sözler gece boyunca “kırık sandalye” esprisinin havalarda uçuşacağının göstergesiydi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin