İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ’17/25 Aralık’ iması: Ayakkabı deyince aklımıza çok şey geliyor!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçen günlerde Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya’yı azarlayan Erdoğan’ın üslubuna tepki gösterdi. İmamoğlu, Erdoğan’ın taklidini yaparak, ‘nezaketi’ hatırlattı. İmamoğlu, “Devleti küçültmeyin.” dedi. İmamoğlu, AKP Ordu Milletvekili Şenel Yeniyıldız’ın “Tayyip ağabeyin ayakkabısını yalamamız lazım.” sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Ayakkabı deyince aklımıza çok şey geliyor.” diyerek 17/25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarına atıf yaptı.

Erdoğan, Kızılkaya ile olan diyaloğunda, “Ben sana Söğüt- Bozöğüt arasını sormuyorum. Şu anda sıkıntılı bozuk olan yer neresi Vali Bey? Sen bana başka şeyler anlatıyorsun!” ifadelerini kullanmıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bilecik Valisi ile diyaloğunu, Erdoğan’ı taklidini yaparak eleştirdi. Yapımı İBB tarafından üstlenilen ‘Kurtuluş Savaşı Anı Evi ve Bozüyük yeni Seyir Terası Projesi’ temel atma törenine katılan İmamoğlu, Erdoğan’ın önceki gün katıldığı bir törende Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya’ya yönelik sözlerini gündemine aldı.

DEVLETİ KÜÇÜLTMEYİN!

Ekrem İmamoğlu, Erdoğan’ın yaptığını yapamayacağını belirterek, çalışma arkadaşlarıyla göze göze anlaşıp birbirlerine nezaketle seslendiklerini söyledi. İmamoğlu, “Devleti küçültmeyin.” mesajı verdi. Erdoğan’ın taklidini yaptığı konuşmasında dinleyiciler tarafından “Tayyip ağabeyin ayakkabısını yalamamız lazım.” diyen AKP Ordu Milletvekili Şenel Yeniyıldız da hatırlatıldı. İmamoğlu, “Onu tariflerken bile diyemem. Ayakkabı deyince aklımıza çok şey geliyor.” diyerek, 17-25 Aralık’ta ayakkabı kutularında bulunan paralara gönderme yaptı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin