İmamoğlu’ndan Ali Koç’a cevap: İktidara toz kondurmamasını camianın takdirine bırakıyorum

“Vız gelir tırıs gider.” açıklaması nedeniyle zor günler geçiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şimdi de Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’la söz dalaşına girdi. Ali Koç’a sosyal medya hesabından cevap veren İmamoğlu, “İktidara toz kondurmamasını camianın takdirine bırakıyorum. Bu dilin saygın Koç Ailesi’ne zarar vermemesi dileğiyle.” dedi.

Fenerbahçe Kulübü’nün Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu’nun Nisan Ayı Olağan Toplantısı’nda başkan Ali Koç, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar’a yaptığı ziyarette taktığı bordo-mavili kravata tepki gösterdi.

FENERBAHÇE ZİYARETİNDE BORDO-MAVİ KRAVAT

Ali Koç, “Trabzon’dan gelen bazı insanların enteresan özellikleri var, Milli Takım bizim stadımıza gelir, hocası (Şenol Güneş) bordo-mavi kravatla gelir. Şehrin belediye başkanı (Ekrem İmamoğlu) Divan Kurulu Başkanımızı ziyarete gelir, bordo-mavi kravatla. Ya kime ne anlatıyorsunuz! Bir de utanmadan, o kitabında içinde yazanları bilmiyordum, eminim sayın başkan (Uğur Dündar) da bilmiyordu… Bize ağır hakaretler ifade eden kitabı hassasiyetsizliğini yapar. Umarım Fenerbahçelilerin, Ekrem İmamoğlu’na hangi şehrin belediye başkanı olduğunu hatırlatma günleri gelmez. Uğur Bey forma verdi, ben olsam vermezdim. Ancak niyeti kötü değildi. Ziyaretçisinin niyeti kötüydü. Korka korka Türk futbolu bugünlere geldi. Yarın bir gün benim başıma ne gelir bilmiyorum. Ama susarsam da aynada kendime bakamayacağımı biliyorum.” diye konuştu.

İMAMOĞLU’NDAN YANIT GELDİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan cevap gecikmedi. İmamoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ali Koç’un açıklamasını dinledim. ‘İmamoğlu Koç Ailesi’nin Projesidir’ komplosunu yıktığı için teşekkürler. İktidara toz kondurmamasını camianın takdirine bırakıyorum. Fenerbahçe’nin her zaman yanındayım. Bu dilin saygın Koç Ailesi’ne zarar vermemesi dileğiyle…” ifadelerine yer verdi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin