İmamoğlu Soylu’ya cevap verdi:” Söyleyene bakarım adam mı diye…”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Strasburg’da yaptığı konuşmada kendisine isim vermeden “ahmak” diyen ve tehditte bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya cevap verdi.

İmamoğlu, Mevlana’dan alıntı yaparak “Ben lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye. Seviyesine inmeyeceğim bir alan bu” ifadesini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Üsküdar’da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. İmamoğlu, “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir açıklaması oldu. Bir yandan kayyım atamaları da devam ederken, sizin Strazburg’da yaptığınız konuşmayı eleştirdi. Onun cümleleriyle söyleyeceğim; “Avrupa Parlamentosu’na gidip Türkiye’yi şikayet eden ahmağa sesleniyorum. Yazıklar olsun bu milletin sana verdiğine. Kursağından geçenlere yazıklar olsun” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Ben lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye. Seviyesine inmeyeceğim bir alan bu. Seçim sürecinde de seviyesine inmeyeceğimi defalarca dile getirmiştim. Bu seviye noktasından söyledikleri ve yaptıkları da zaten belli. O tarafına çok girmek istemiyorum. Ve bu seviye noktasında söyledikleri, yaptıkları da zaten belli. O tarafına çok girmek istemiyorum ama oraya bir cümle kurmak isterim. 31 Mart’ta seçimi iptal edenler ve dünyada, Avrupa’da, onların gözünde nereye düştüğümüz noktasında, o olan şeylere, biten şeylere baktığımızda, tam da işte 31 Mart’ta seçimi iptal edenler ahmaktır.

MEMLEKETİMİ GAYET İYİ SAVUNDUM

Yine ben onu devlet adamlığı yapmaya davet ediyorum ama yeter! Bıktım artık! Artık davet ede ede o da bir karşılık bulmadı. Birincisi; ben, Strasburg’da Türkiye’yi nasıl anlattığımı çok iyi biliyorum. Tamamı YouTube’da var. Bir-iki kelimeyi bilgi edinip, bunu söylemek… Sadece işte böyle araştırmadan, lafını bilmeden, bugün söylediğini yarın unutan kişiler ancak bunu yapabilir. 6-7 sene önce birini övüp, ona karşı tehdit savuranlar ancak böyle hatalar yapabilir. Ben, o seviyeyi bilmiyorum. Ama ben, Strasburg’da memleketimi gayet iyi savundum. Onların söyleyemeyeceği, yapamayacağı derinlikte ve şiddetle, mülteci konusunda, sığınmacı konusunda Avrupa’nın Türkiye’yi nasıl yalnız bıraktığını anlattım. Aynı zamanda, buraya gelip raportör olarak çalışan heyete, hükümetin izin vermesi konusunun önemli olduğunu söyledim ve hükümete teşekkür ettim. Birçok içeriği var. Ben, orada geçerli şeyleri tek tek sıraladım. Bu konuda benim milliyetçiliğimi, benim milli duygularımı eleştirecek veya bunları seviyelendirecek… Makamını bir kenara koyuyorum; öyle bir Allah’ın kulu yok. Benim kimseyi sorgulamayacağım gibi, o da sorgulayamaz. Zaten Allah’a havale ediyorum onu. Daha çok haddini bilen bir tavrı olmadığı için Allah’a havale ediyorum. Ama ben, orada memleketimle ilgili çok değerli, çok güzel tespitler yaparak, savunmamı da yaparak, Avrupa’yı sorumluluğa da davet ederek cümleler kurdum. Üzücü. Bir İçişleri Bakanı’na yakışmadı.” dedi.

SOYLU NE DEMİŞTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun Avrupa’da Türkiye’yi şikayet ettiğini iddia ederek, “Avrupa’ya giderek Türkiye’yi şikayet eden ahmağa söylüyorum. Bunun bedelini bu millet sana ödetecek.” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ağır sözlerle hedef aldı.Ankara’da düzenlenen Polis Merkezleri Eğitici Yetiştirme Kursu 2. grup açılış programında konuşan Soylu, geçtiğimiz günlerde Fransa’da katıldığı Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nda Türkiye’yi şikâyet ettiğini iddia ettiği İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik hakarete varan ifadeler kullandı.

“TÜRKİYE’Yİ ŞİKÂYET EDEN AHMAĞA SÖYLÜYORUM”

İmamoğlu’nu toplantıda yaptığı konuşma üzerinden hedef alan Bakan Soylu, “Terörist olmaktan ceza alanları bu ülkenin selameti ve o beldenin selameti için görevden aldığımızda, Avrupa’ya giderek Türkiye’yi şikâyet eden ahmağa söylüyorum. Bunun bedelini bu millet sana ödetecek. Yazıklar olsun, bu milletin sana okuttuğu okula yazıklar olsun. Bu milletin sana verdiği emeğe yazıklar olsun.” dedi.

1 YORUM

  1. Amma sert cevap vermis caniiim!!!
    Korkacaksan niye meydana cikiyorsun?
    “Dogruyu soylemek suc mu?…herkes senin gibi yaĺaka olmak mi zorunda?…biz Turkiye’yi degil..yalanci-hirsiz cetesi akp.yi sikayet ettik…her zaman her yerde de ederiz.” diye niye diyemedin!!!
    Bu haller zalimin istihasini arttirmaktan baska ise yaramaz…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin