İmamoğlu, sokağa çıkma yasağı istedi: Salgının Türkiye’deki merkezi İstanbul

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da acilen sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gerektiğini söyledi. İmamoğlu, “Şu an pandeminin Türkiye’deki merkezi İstanbul. Vakaların da ne yazık ki ölümlerin de merkezi İstanbul. İstanbul’da acilen sokağa çıkma yasağı ilan edilmelidir.” dedi

Halk TV’de gazeteci Ayşenur Arslan’ın gündeme ilişkin sorularını cevaplayan Ekrem İmamoğlu, megakentte acilen sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi gerektiğini tekrarladı. İmamoğlu, “İstanbul’la ilgili ben böyle 1 milyon 100 bin toplu taşıma yolculuğu, E-5’in yolların, özel trafikle dolu olduğu bir dönemin yaşanmasını istemiyorum. Evet, bedellerini ekonomik tedbirlerini konuşuruz. Ama bugünün de manşeti, dün gibi, biz sokağa çıkma yasağının İstanbul’a uygulanması gerektiğini düşünüyoruz. Büyük bir seferberliktir. ​İstanbul’da acilen sokağa çıkma yasağı ilan edilmelidir.” dedi.

TOPLU TAŞIMA KULLANIMI 3 KAT ARTTI!

İmamoğlu, kişisel Twitter hesabında da toplu taşıma kullanımına ilişkin verileri paylaştı: “Pazar ile Pazartesi arasında toplu ulaşımda 3 kat artış var. Yaklaşık 750-800 bin İstanbullu dün toplu taşıma kullandı. Salgının bu denli hızla yayıldığı bir dönemde sokağa çıkmak ciddi risk. Hükümete bir kez daha çağrıda bulunuyorum; İstanbul’da sokağa çıkma yasağı tek önlemdir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin