İmamoğlu, İstanbul için düzenlenen korona toplantısını tweetten öğrendi!

Sağlık Bakanlığı’nın İstanbul’da artan Kovid-19 vakaları için düzenlediği toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu davet edilmedi. İmamoğlu, söz konusu toplantıyı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sosyal medya paylaşımından öğrendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan akşam saatlerinde Kovid-19 salgınının İstanbul’daki seyrine ilişkin olarak bir toplantı yapıldığını duyurdu.

Bakan Koca, toplantıya İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın, İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu’nun katıldığını duyurdu. Bakan yardımcılarının, saha koordinatörlerinin ve başhekimlerinin de katıldığı toplantıda salgının İstanbul’daki seyri değerlendirildi ve alınacak tedbirler kararlaştırıldı.

İmamoğlu’nun Bakan Koca başkanlığındaki toplantıdan haberinin dahi olmadığı ve Bakan Koca’nın sosyal medya paylaşımından öğrendiği belirtildi.

CHP’DEN TEPKİ

CHP, İBB Başkanı İmamoğlu’nun toplantıya çağrılmadığını açıklayıp durumu skandal olarak nitelendirdi.

CHP’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İstanbul’da vaka sayısının Türkiye genelinin %40’ına ulaştığı resmen açıklanırken, alınacak tedbirle ilgili yapılan toplantıya İBB Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun çağırılmaması skandaldır. Ülkeyi yönetemedikleri gibi herhangi bir krizi de yönetemediklerinin ispatıdır.

Saray iktidarı, İstanbul’da yaşadığı seçim hezimetinin intikamını İstanbullular’dan alamaz. Halkımızın sağlığından daha önemli bir şey yoktur… Kibirli saray yöneticileri ve bu yanlışla adını kirleten @drfahrettinkoca sağlığı siyasallaştırma yanlışından derhal dönmelidir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin