İlkokul öğrencisinin sözleri gündem oldu: ‘Annem karne hediyesi et aldı’

Annesinin karne hediyesi olarak kendisine et aldığını söyleyen çocuk sosyal medyada gündem oldu.

İlk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 19 milyon öğrenci, 2022-2023 eğitim-öğretim yılının yarıyıl tatilini yapmak üzere karnelerini alırken bir ilköğretim okulu öğrencisinin sözleri ekonomik krizle boğuşan Türkiye’nin içler acısı halini bir kez daha gözler önüne serdi.

Habertürk ekranlarında Et ve Süt Kurumu’nun (ESK) piyasaya taze karkas et satışı yapmayı planlaması üzerine yapılan haberde bir çocuğun cevabı izleyenlerin yüreğini sızlattı. Karkas et fiyatlarıyla ilgili kasapların görüşlerini almak için bir kasapta çekim yapan HaberTürk TV muhabirinin mikrofon uzattığı çocuk, annesinin kendisine karne hediyesi olarak et aldığını söyledi.

Muhabir çocuğu karnesi tebrik ederken kasap, “Karne hediyesi kasap abisinden 3 kalem pirzola” diyerek eti çocuğa uzattı.

Bu görüntüler sosyal medyada gündem olurken hayat pahalılığı ve geçim sıkıntı çeken vatandaşların durumu bir kez daha gözler önüne serildi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. “Kendi düsen ağlamaz” demişti birileri bana, işimden ve özgürlüğümden edilirken. Ben bir şey diyemiyorum, o çocukların bu ülkenin aydınlık geleceği olma potansiyeli var. Okul bahçesinde oynayan çocukları görünce onlara dua ediyorum. Şimdilik duadan başka bir şeyim yok gibi görünse de elbet fazlasını yapmak gerek.

    “Bırakın biribirlerini yesinler” diyenler ile “Çalıyor ama çalışıyor” diyenler; adamalar önce yasaları yediler sonra da tüm ülkeyi ve geleceğimizi çaldılar. Allahım bu beyinsizlerin yüzünden bu masum çocuklar zayi olmasın.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin