İlahiyatçı Prof. Mustafa Öztürk istifa etti: Ben artık yokum

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mustafa Öztürk, doktora öğrencileriyle yaptığı dersin gizli kayda alınarak sosyal medya üzerinden yayımlanması sonrasında, “Allah kelamını inkar ediyor” denilerek hedef yapıldı. Öztürk, sosyal medyada aleyhinde başlatılan kampanyanın ardından emekliliğini istedi.

‘ARTIK BEN YOKUM’

Independent Türkçe’ye konuşan Mustafa Öztürk ifadelerinin uzun bir zaman önce yaptığı detaylı bir konuşmadan ‘cımbızlandığını’ söyledi.

Öztürk, “Görüntülere ne diyorsunuz?” sorusuna ise şu karşılığı verdi verdi: “Bir kaşık suda kopartılan fırtına Kur’an vahyinin keyfiyeti konusuydu. Bu yüzyıllardır tartışılan üzerine birçok söz söylenmiş bir konu. Ben o konuyu Kur’an Dili ve Retoriği ve 2016’da Ankara Okulu Yayınları’ndan çıkan “Kur’an, Vahiy, Nüzul” adlı kitabımda detaylı biçimde izah ettim. O yüzden bu konuya yanlış anlaşılacağını bildiğimden uzun süredir girmiyorum ve gündemleştirmiyorum. Sanırım Karar gazetesinde son 2-3 aydır yayınlanan makalelerim organize kampanya düzenleyen yapıları rahatsız etmiş olacak ki yıllar önce bir dost meclisinde yaptığım 1,5 saatlik konuşmadan çekilmiş bir kaç dakikalık çekim tekrar servis edilmiş.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin