İl Seçim Müdürü AKP mitinginde!

Rize’de önceki gün düzenlenen AKP mitingine Rize İl Seçim Müdürü Mehmet Akif Alın’ın da katılması yeni bir tartışma başlattı. Sandıkların sorumlusu bir ismin Erdoğan mitinginde İbrahim Kalın ile fotoğrafını paylaşması dikkat çekti.

TFF Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Baltacı’nın YSK’nin belirlediği takvim dahilinde istifa etmeden AKP’den Çayeli Belediyesi başkan adayı olduğu iddiaları ve bunu gösterir belgelerden sonra Rize’de bir skandal daha yaşandı.

Rize İl Seçim Kurulu’nun da üyesi olan Rize İl Seçim Müdürü Mehmet Akif Alın, AKP Rize İl Örgütü tarafından düzenlenen ve AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuştuğu mitinge katıldı. Mehmet Akif Alın, daha önce CHP’nin talebini reddeten isim olarak kayıtlara girmişti.

Rize İl Seçim Müdürü Mehmet Akif Alın’ın miting alanında Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AKP’lilerle çektirdiği fotoğrafları paylaşıldı. Mehmet Akif Alın’ın görevi gereği herhangi bir siyasi parti etkinliğine katılmasının etik olmadığını belirterek, olayı skandal olarak değerlendiren CHP ve İYİ Partililer il seçim kurulunun bundan sonra alınacak karar ve uygulamalarının şaibeli olacağını vurguladı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin