İktidar dağıtamadığı maskenin cezasını vatandaşa kesti! 1000 lira cezayı duyan vatandaşlar isyan etti!

Maske satışının yasaklayan ve ücretsiz maske dağıtımını yapamayan AKP iktidarı vatandaşlara maskesi olmadığı için 1000 TL ceza yağdırdı. Beyoğlu İstiklâl Caddesi’nde maskesiz gezen 8 kişiye polis ceza yağdırdı. 1000’er lira ceza kesilen vatandaşlar isyan etti. Cezayı ödeyecek parası olmadığını söyleyen vatandaş ‘‘Ben 1 aydır çalışmıyorum elime 1000 lira geçmedi, siz de hiç mi vicdan kalmadı, yazıktır, günahtır.’’ diye polise itiraz etti.

İstiklâl Caddesi’nde maskesiz yürüyen vatandaşlara polis ceza yağdırdı. Koronavirüsle mücadele kapsamında maskesiz dolaşan vatandaşlar polis tarafından durdurularak haklarında cezai işlem uygulandı. Umumi Hıfzıssıhha Kanununa muhalefet ettikleri gerekçesiyle ceza kesilen vatandaşlar polise itiraz etti. Polis, “Sokakta maskesiz yürümek bu yasaklara dahil değil” değil diye itirazda bulunan kişiye “Sokaklarda değil, İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı’nda var” diye cevap verdi.

‘‘FATURAMI ÖDEYEMEDİM BU CEZAYI NASIL ÖDEYECEĞİM. 1 AYDIR ÇALIŞMIYORUM’’

Cezayı ödeyecek parası olmadığını söyleyen bir vatandaş ise, “Ben bir aydır bin lira para alamadım. Maskemi alıp geleyim, ben çalışmıyorum. Ben bin lira min lira ödeyemem. 1000 lira mı siz iyi misiniz? 1 aydır ben çalışmıyorum. Böyle ceza olur mu? Siz de hiç vicdan yok mu 1 ay çalışmayan adama devlet 1000 TL veriyor. Siz de hiç vicdan yok mu? Yazıktır, günahtır. Kime itiraz edeyim? Faturasını ödeyemeyen adam nasıl 1000 lira ödeyecek?’’ diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin