İki polis evlerinde şehit edilmişti: 1 Kasım seçimlerinin kırılma noktasında parmak izleri eşleşmedi!

AKP’nin büyük yara aldığı 7 Haziran 2015 seçimlerinde sonra yapılan 1 Kasım seçimlerinin önemli kırılma noktalarında biri olan 22 Temmuz 2015’te 2 polisin evlerinde şehit edilmesiyle ilgili davada önemli bir gelişme yaşandı. Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde öldürülen 2 polise ilişkin davada polislerin öldürüldüğü evde tespit edilen parmak izleriyle, davada yargılanan 9 sanığın parmak izlerinin eşleşmediği ortaya çıktı. O dönemde başta havuz medyası olmak üzere birçok gazete zanlıların yakalandığını duyurmuştu. 9 sanıklı davada hala 4 tutuklu bulunuyor.

Söz konusu olaydan iki gün önce 20 Temmuz Suruç Katliamı yaşanmıştı. Bu iki olaydan sonra terörle mücadele gerekçesiyle operasyonlar artırıldı. Diğer yandan terör örgütleri birçok kanlı eyleme imza attı. Bu atmosferde girilen 3 Kasım seçimlerinde ise AKP yüzde 49.50 oy oranı ile tekrar tek başına iktidar oldu.

Evrensel’in haberine göre, Urfa’da, 20 Temmuz 2015 tarihindeki Suruç Katliamı’ndan sonra 22 Temmuz tarihinde polis memurları Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar evlerinde şehit edilmişti. Yumuşak ve Acar’ın kafalarına sıkılan kurşunla öldürüldüğü tespit edilmişti. Olaya ilişkin Urfa 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 4’ü tutuklu, 9 sanık bulunuyor. Dava devam ederken cinayetlere dair yeni bilgiler de ortaya çıkıyor. Olay yeri inceleme raporlarına göre davada yargılanan 9 sanığın parmak izleri, cinayetin gerçekleştiği evdeki parmak izleriyle karşılaştırıldı. Raporda sanıkların parmak iziyle, evden çıkan parmak izlerini uyuşmadığı belirtildi. Davada cinayeti işlediği ileri sürülen Ö.K’nin polislerin kaldığı dairenin karşısındaki boş dairede parmak izi bulunmuştu. Ö.K. arkadaşı M.A’nın evlendiğinde oturmak için bu daireyi kiraladığını, düğünden 1 hafta önce temizlemek için daireye gittiklerini söylemişti. Ö.K. arkadaşı M.A. ve M.A’nın ağabeyi L.A. uzun süren tutukluluğun ardından 8 Kasım 2016 tarihinde tahliye edilmişlerdi. Cinayete yardım ettiği ileri sürülen M.C.Y., Sedat A., Hüseyin A. ve Hasan A. ise halen tutuklu bulunuyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin