Nihat Doğan kendini böyle savundu: “15 Temmuz’da, 17-25 Aralık’ta milletin yanında durduğumuz için saldırıyorlar”

11 ve 16 yaşında iki kız çocuğunu alıkoyduğu iddiasıyla gözaltına alınan Nihat Doğan, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Olaydan sonra açıklama yapan Doğan, kendisinin ‘çok önemli bir simge’ olduğunu iddia ederek, ’17-25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da milletin yanında, demokrasinin yanında durduğumuz için Nihat Doğan çok önemli bir simgedir. Yıllarca saldırılmasının en büyük nedenlerinden biri de budur. Nihat Doğan’ı yok ederlerse, diğer direniş hatlarını yok etmek kolaydır” iddiasında bulundu.

11 ve 16 yaşında iki kız çocuğunu alıkoymak iddiasıyla gözaltına alındığı ve ifadesinin ardından serbest bırakıldığı belirtilen Nihat Doğan, suçlamaları kabul etmedi. Gözaltı olmadığını söyleyen Doğan, “Sadece ifademe başvurdular” dedi.

‘MİLLİ BİR ADAM İSTEMEZLER’

Beyaz TV’deki “Söylemezsem Olmaz” programında söz konusu iddialarn cevap veren Doğan şunları söyledi:

“Milli bir adam istemezler, özellikle Türkiye’nin bölünmesi noktasında verilen yoğun bir saldırı devam eder ve gün geçtikte artarken, bizim de özellikle toplum refleksini dinamikleme noktasında çok önemli direniş hatlarından olduğumuzu herkes biliyor. Gerek 15 Temmuz’da, 17-25 Aralık’ta, her şeyde, demokrasinin ve milletin yanında durduğumuz için ve milleti de tetiklediğimiz için, mazlumların, fakirin, fukaranın, garibin, çoluğun çocuğun yanında durduğumuz için Nihat Doğan çok önemli bir simgedir. Nihat Doğan’a yıllarca saldırılmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi de budur. Nihat Doğan’ı yok ederlerse, diğer direniş hatlarını yok etmek kolaydır. Nihat Doğan bir misyondur, Anadolu’nun misyonudur, Anadolu insanıdır. Edirne’den Hakkari’ye kadar Nihat Doğan bu toplumun simgesidir.”

1 YORUM

  1. Bu zihniyet ne zaman düzelecek. Ülkede suçlar kanunlarla belli. Neyin suç neyin suç olmadığı yazılmış. Hal böyle iken birilerine yalakalık yapmak neyin nesi. Peki yarın rüzgar ters döndüğünde muktedirler gücünü kaybedip gerçekler ortaya çıktığında acaba bu zavallılar ne diyecek diye düşündüm ama bunların üstadları Türk diline bir kavram kazandırdı. Onlar için de can simidi olacak ”Aldatıldım” cümlesi. onlar da bu kısa cümleyi kurar, kurtulur. Bre insan suçsuz olduğunu, isnat edilen suçu işlemediğini söyle ve ispatla. Ne Aralık’tan, Temmuz’dan dem vuruyorsun. Yarın Temmuzlar Aralıklar başınıza bela olacak.
    Ah güzel ülkem ah, ne hale geldin. Seni bu duruma düşürenlere yazıklar olsun!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin