İhlas Finans’ta zaman aşımı için son 9 ay!

İhlas Finans’a yatırdıkları 400 milyon dolarları geri alamayan 68 bin kişinin önünde haklarını alabilmek için 9 ay kaldı. 19 yıldır haklarını arayan vatandaşlar, 9 ay sonra davanın zaman aşımına uğrayacağı endişesiyle destek bekliyor.

İhlaszedeler alacakların tahsili için zaman aşımı dolmadan çözüm yollarının üretilmesi istiyor. Mağdurlar, İhlas Holding’in kurucusu Enver Ören’in vefat etmesinin ardından holdingin başına geçen Mücahit Ören’in Yargıtay tarafından ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan mahkûm edildiği hatırlatarak, devletin Mücahit Ören’in şirketlerine el koymasını ve mağdurların paralarını ödenmesi talep ediyor.

HLASZEDE’LER MECLİS’E GİTTİ

Yurt içi ve yurt dışından gelen 9 kişilik İhlas Finans mağduru heyeti bu çerçevede, Meclis’te temaslarda bulundu. Erdal Dede, Sultan Soyer, Mustafa Gözcü ve Ahmet Güngör’den oluşan 4 İhlaszede CHP grup toplantısına giderek Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını dinledi.

“HAK BİLE TALEP EDEMEYECEĞİZ”

Superhaber.tv’nin haberine göre, 5 kişilik diğer grup ise AKP, MHP ve İYİ Parti milletvekilleriyle temasa geçip, kanun teklifine destek vermelerine istedi. Mağdurlar, “19 yıldır paramızı alamıyoruz, milletin Meclisi kangren olmuş sorunu çözsün. 9 ay sonra artık hak bile talep edemez hale geleceğiz” diyerek sorunlarını aktardı.

“9 AY SONRA ÖREN AİLESİNİN KEYFİNE DİYECEK YOK”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında, İhlaszedelere sahip çıkarak, İhlas Holding’in patronu Mücahit Ören’e yüklendi. 9 ay sonra 68 bin kişinin parasını alamadığı davanın zaman aşımıza uğrayacağını hatırlatarak “9 ay sonra Ören ailesinin keyfine diyecek yok” ifadelerini kullandı.

MÜCAHİT ÖREN’E TEPKİ

Sosyal medyada kurdukları platformlarla mağduriyetlerinde dikkat çekmek isteyen ‘İhlaszedeler’ ise İhlas Holding patronu Mücahit Ören’e tepkilerini gösterirken, bir yandan da siyasilerin desteklerini bekliyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin