İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in evine gece vakti polis baskını

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in evine gece vakti polis baskını gerçekleşti. Avukat Zeynep Boztoprak, Keskin’in evine yapılan baskının 2,5 yıl önceki bir konuşması nedeniyle ifadesinin alınmak istenmesi’ olduğunu söyledi.

Boztoprak’ın Twitter hesabındaki açıklaması şöyle: “Eren Keskin’in evine şimdi, gecenin bu saatinde güvenlik şube baskın yapıyor. 2.5 yıl önce Dersim’de yaptığı bir konuşma nedeniyle ifadesi alınacakmış. 2.5 yılda mı anladınız ne dediğini? Eren Keskin bir avukat, çağırdınız da gelmedi mi? Neyin gösterisi bu? Eren Keskin’e “gözdağı”?”

İşte o paylaşım;

Avukat Çiğdem Koç ise Eren Keskin’in evine polis baskınına “Bir avukatın evini ifade almak bahanesiyle bu saatte basmak ne demek? @KeskinEren1 yıllardır mücadele ediyor ve yıllardır da burada. Cidden bu kadarı da nedir artık?” ifadeleriyle tepki gösterdi.

Eren Keskin’den açıklama: Herkese çok teşekkür ederim 

Polis baskını sonrası Twitter hesabından paylaşımda bulunan Eren Keskin şunları söyledi:

”Herkese çok teşekkür ederim verdikleri destek için. Biz muhalif avukatlar çok iyi tanırız bu sistemi. Bugün değil eskiden de aynıydı. Hakkımızda bir çok dava ve ceza kararı olmasına rağmen ‘buradayız’ diyen avukatlarız biz. Gitmiyoruz bir yere. Ofislerimiz belli çağırın geliriz.”

”Evlerimize gelmeyin ailelerimizi rahatsız etmeyin . Düşünce ve ifade özgürlüğünü bu çağda konuşmak çok acı gerçekten. Alaaddin Çakıcı nın ve onun gibilerin toplumu tehdit etme özgürlüğünün olduğu bir coğrafya burası.”

”Arkamızda bir devlet gücü yok. İnandığımız insan Hakları değerleri ve ölülerimize olan borcumuz bize yeter.”

 

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin