İçişleri Bakanı Soylu ‘polislere zorunlu bağış’ yazısını doğruladı!

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından IBAN verilerek başlatılan bağış kampanyasına polislerin katılımının zorunlu tutulduğu iddiaları üzerine bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olayı doğruladı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında “Biz Bize Yeteriz” sloganıyla başlattığı kampanyası ile ilgili ‘zorunlu’ bağış tartışmaları sürüyor. Polislerin 8 Nisan’a kadar bulundukları ilin Bütçe Şube Müdürlüğü’ne bir dilekçe yazarak bağış kampanyasına katılımı zorunlu tutuldu. Buna göre Polis memurları 100, komiser/amir 150, 4-3-2’nci derece müdürler 250, 1’incisi sınıf emniyet müdüründen 500 TL bağış yapması istendi.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU DOĞRULADI

Sosyal medyada yayınlanan dilekçelerin, İçişleri Bakanlığı’nın ya da Emniyet Genel Müdürlüğü’nün merkezi olarak yaptığı bir şey olmadığını kaydeden Soylu şunları söyledi:

“İllerin hatta bölümlerin de kendi aralarında yaptığı şeyler. Devletin yasal bir kampanyası var ve teşkilat içinde bu şekilde destekte bulunmak isteyen arkadaşlar olabilir. Ben buna karışmam. Ancak hiçbir polis de bunu imzalamak zorunda değil.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin