İbretlik karar! Suç delili, dua kitabı

AKP yargısının ‘ibretlik’ kararlarına her gün yenileri ekleniyor. Bunun son örneğini KHK’lı hakim Kemal Karanfil, sosyal medya hesabında paylaştı. Karanfil’in yayınladığı karara göre A.D. isimli vatandaş, evinde Efendimiz’in dualarıyla ilgili bir kitap, Zaman Gazetesi’nden bir köşe yazısının kupürü ve Fethullah Gülen’e ait ‘Zihin Harmanı’ kitabı bulundurduğu için 10 yıl hapis cezası alıyor.

Kemal Karanfil’in konuyla ilgili paylaşımları şöyle:

“İleride ders kitaplarında okutulacak ibretlik bir karar! AİHM başvurusunu yazdığım A.D isimli bu kişinin 10 yıl ceza almasına neden olan suç delilleri, kitap ve dualar.! Hz. Muhammed’in (sas) okuduğu duaları içeren ‘Sabah Akşam Duaları’ adlı kitap ‘suç delili’ olarak adli emanete alınmış! Bu dua kitabı ve esnaflara dini sohbet yaptığı için vatandaşa 10 yıl ağır hapis cezası verilmiş.

BU KARARI CHP VERSE, YER YERİNDEN OYNARDI

Bu karar, CHP iktidarında verilmiş olsaydı yer yerinden oynardı! Fakat dini istismar eden AKP iktidarında bu karar verildiği için kamuoyu suspus! Bu ibretlik ve zalim karara imza atan hakimlerin @yargidabirlik Derneği üyesi olmaları ise AKP’nin 2014 yılında bu oluşumu niye ısrarla kurdurduğu ve bu dernek listesine 2014 HSYK seçimlerinde oy verilmesi halinde hakimlere maaş zammı yapacağını vaad ettiği daha iyi anlaşılıyor.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin