İbrahim Gökçek’in cenazesine biber gazlı polis müdahalesi!

Konser yasaklarının kaldırılması ve tutuklu üyelerinin adil yargılanma talebiyle başlattığı ölüm orucunu 323. günde sonlandırdıktan sonra hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenaze törenine polis biber gazıyla müdahale etti.

İbrahim Gökçek’in cenazesinin Kayseri’ye uğurlanması öncesinde Gazi Mahallesi’nde yapılmak istenen yürüyüşe polis engel oldu. Kalabalığın üzerine biber gazı sıkan polis 15 kişiyi gözaltına aldı. Olaylar sırasında Gazi Cemevi’nin içine de biber gazı atıldı.

Dün hastane morgundan alınarak Gazi Cemevi’ne getirilen Gökçek’in cenazesinin Kayseri’ye gönderilmesi öncesinde cemevi önünde toplanan kalabalık yürüyüş yapmak istedi. Cemevinin her iki girişine TOMA konumlandırılırken, çevredeki yollar polisler tarafından ablukaya alındı.


BABASI AHMET GÖKÇEK’İN GÖZALTINA ALINMADI

Polisin müdahalesinin ardından açıklama yapan Halkın Hukuk Bürosu, çok sayıda kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Halkın Hukuk Bürosu’ndan yapılan duyuruda İbrahim Gökçek’in babası Ahmet Gökçek’in de polis tarafından gözaltına alındığı yönünde duyuru daha sonra düzeltilerek “İbrahim’in babası Ahmet Gökçek şu anda gözaltında değildir. İbrahim’in cenazesini almaya gitmektedir.” denildi.

CENAZESİNİ POLİS GÖTÜRDÜ

Gözaltıların ardından Gökçek’in cenazesi polisler tarafından morg kapısına getirilen cenaze aracı ile götürüldü.

CEMEVİNE GAZ BOMBASI

Halkın Hukuk Bürosu’nun Twitter hesabından paylaşılan videoda ise “Avukat arkadaşlarımızın, İbrahim Gökçek’in ailesinin ve Grup Yorum üyelerinin bulunduğu cemevine gaz atılıyor” denildi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin